Волинь Новини

Волинян закликають щепитися від кору та кашлюку через ризики їх поширення

На Волині існують ризики поширення інфекційних хвороб, котрі керуються шляхом вакцинації, а саме кору та кашлюку.

Читайте також: На Волині під час пожежі загинув чоловік (Фото)

Про це під час брифінгу у Волинській ОДА розповіла заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ірина Єнжиєвська, пише Волинська ОВА. 

Так, через низький рівень охоплення щепленням Волинь, як і вся Україна, перебуває під ризиком спалаху кору. Як відомо, у 2024 році на Волині уже є один лабораторно підтверджений випадок цієї недуги, захворіла чотирирічна дитина.

Тож Ірина Єнжиєвська вкотре нагадує волинянам, що кір – небезпечна хвороба, яка майже завжди важко проходить, як у дітей, так і у дорослих. Можливі ускладнення, такі як – запалення легень, вушна інфекція та інші. Також вірус кору впливає на імунну систему, роблячи її вразливою до інших не менш небезпечних хвороб.

Окрім цього, епідеміологи відмічають на Волині ріст захворюваності на кашлюк. У 2023 році в області зареєстровано 182 випадки цієї хвороби. Натомість у 2022 році було лише три випадки.

93 % з усіх захворілих – діти. Головна причина таких показників – низький рівень вакцинації. Найвищий рівень захворюваності у Ковельській, Луцькій та Камінь-Каширській громадах.

Кашлюк надзвичайно небезпечний для дітей перших місяців життя. У 2023 році на Волині від цієї хвороби померла двомісячна дитина, котра заразилася від старших дітей у сім’ї, батьки яких відмовилися від планових щеплень.

Слід зважати на те, що і кір, і кашлюк – надзвичайно заразні хвороби, які передаються повітряно-карапеним шляхом. Запобігти цим хворобам можна завдяки вакцинації згідно з Національним календарем щеплень.

Вакцини від цих інфекцій в області – достатньо. Щеплення можна отримати безоплатно у кабінеті щеплень будь-якого медичного закладу за скеруванням від сімейного лікаря чи педіатра. Якщо ж дитина, з якихось причин, пропусти щеплення за календарем, то можна скласти індивідуальний графік вакцинації разом з лікарем та наздогнати їх.

Читайте також наші новини у Facebook