Волинь Новини

«Не можу зрадити своїх рідних»: у Луцьку віряни московського патріархату розповіли, чому продовжують святкувати Різдво 7 січня (Відео)

Сьомого січня, за старим юліанським календарем, частина українців все ще відзначає Різдво Христове. Журналісти завітали до храму Всіх святих землі Волинської, що належить Українській Православній Церкві Московського патріархату.

Читайта також: У Луцькому районі вантажівка не розминулася з легковиком: постраждав військовий

Чому святкують Різдво сьомого січня та що думають про два календарі в Україні, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

До храму прийшло сотні людей. Кажуть, святковий дух відчувається, та він з гірчинкою. Люди щиро вірять, що саме ця дата Різдва правильна,при тому аргументи називають різноманітні.

«Бог послав нам, що дійсно свято. Ми ж не католики, а православниє люди», – каже вірянка Валентина.

«Якщо врахувати, що глава церкви Ісус Христос, то все з часом стане на свої місця. До речі, польська православна церква святкує по юліанському календарю», – каже вірянин Валерій.

Журналісти запитали у прихожан, що думають про різницю церковних календарів в Україні. Відповідають здебільшого помірковано – кажуть, для будь-яких змін потрібен час.

Найчастіша відповідь, яку почули на питання «Чому продовжують святкувати Різдво по-старому?» – бо це сімейна традиція та справа звички,відмовитися від якої відразу не так просто.

«Я святкую по-старому, святкую як раніше було – 7 числа. 7 січня моє Різдво і бабуся і дідусь, мій прадідусь був старостою в селі в церкві, я не можу зрадити своїх рідних І близьких. І я хрестилася в цій церкві. Це моя церква, це моє Різдво», – розповіла прихожанка храму Тетяна.

Дати час людям, які відзначають свято по-старому й приймати один одного радить священник Православної Церкви України Михайло Бучак. За його словами, синод ПЦУ прийняв рішення про святкування Різдва як за новим, так і за старим календарем, тому засуджувати як мінімум завідзначення свята 7 січня однозначно не слід

«Такий момент, коли ми даємо цей зазор для тих людей, які не можуть зразу. Вони можуть перейти через рік, через два, через три.Хтось може перейти за один день, а хтось не може. І християнство якраз виявляється в чому? В любові, в умінні прощати, мати смирення, терпіння. Ну а якщо ми будемо такі агресивні, то де ж ці християнські чесноти: любов, смирення, терпіння?!», – зазначив священник.

Читайте також наші новини у Facebook