У лютого в Камінь-Каширській районній лікарні запрацювало стаціонарне відділення фізичної реабілітації. За 11 місяців у медзакладі надали допомогу майже двом сотням пацієнтів.
Читайте також: Яким був новорічний Луцьк 20 років тому
Як розповіла Суспільному лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Тетяна Мельничук, відділення розраховане на 20 ліжок. Серед пацієнтів є військові та цивільні.
Коли поступає новий пацієнт — збирається мультидисциплінарна команда, й фахівці розробляють індивідуальний план реабілітації, через тиждень аналізують результати й вносять корективи.
“Із пацієнтом працює не лише лікар, профільні терапевти, а й психолог та терапевт з мови і мовлення. Це командна робота не лише медперсоналу і пацієнта, а й родичів чи знайомих, як будуть з ним проживати і надалі”, — говорить Тетяна Мельничук.
Амбулаторно курс лікування триває 15 днів, при потребі проводять два цикли реабілітації. Військовослужбовець Юрій у липні отримав поранення на полі бою. До Камінь-Каширської лікарні потрапив майже місяць тому.
“Я ходити не міг, — говорить боєць. — А зараз уже можу без костилів пересуватися. Ми цілий день тут займаємося, проходимо реабілітацію”.
Курс реабілітації згідно з договором із Національною службою здоров’я оплачує держава. У відділенні також працюють два психологи.
“Найбільше приділяємо увагу нашим військовим, бо це найбільш вразлива верства населення, і потребують більше уваги. Зустрічаються тривожні розлади, ПТСР, панічні атаки”, — каже клінічна психологиня Лариса Балабаш.
Зі слів лікарки Тетяни Мельничук, наступного року лікарня шукатиме шляхи розширити площу, щоб мати можливість збільшити кількість пацієнтів.
Читайте також наші новини у Facebook