Волинь Новини

Парафія на Волині перейшла до ПЦУ: прихильники МП досі незаконно утримують церкву

Релігійна громада Різдва Пресвятої Богородиці Православної Церкви України міста Камінь-Каширський перейшла до Православної Церкви України. У громади є всі офіційні документи, які підтверджують цей факт. Водночас прихильники УПЦ МП досі незаконно утримують церкву, – пише ВСН.

Читайте також: Волинь: «на щиті» привезуть тіло молодого Героя Андрія Охотинського

Напружена ситуація навколо храму триває з 2019 року. 4 вересня 2023 року релігійна громада офіційно перейшла до ПЦУ. Про це пише Сергій Віруцький у соцмережах.

«Громада ПЦУ має затверджений статут релігійної організації «Релігійна громада Різдва пресвятої Богородиці Православної Церкви України міста Камінь-Каширський Волинської області», дата затвердження статуту 31.08.2022 р., реєстраційний № 362. Витяг зі статуту про місцезнаходження: вул. Воля, будинок 100, місто Камінь-Каширський, Волинська область, індекс 44500. У громади є виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Кожен бажаючий може це перевірити, ці дані є у відкритому доступі. Громада ПЦУ має документи на земельну ділянку», – йдеться у дописі.

Однак ігноруючи Закони України та перехід громади до ПЦУ, прихильники УПЦ МП самовільно захопили храм, і користуючись підтримкою деяких проросійських телеканалів та адвокатів, створюють інформаційний фон про те, що начебто в УПЦ московського патріархату відбирається храм.

«Релігійна громада ПЦУ згодна ознайомити представників РПЦ в Україні з повним пакетом документів і ознайомитись з документами опонентів, якщо вони в них є. При цьому, наголошую, ніхто не перешкоджав представникам кліру РПЦ в Україні виробити установчі документи і діяти в правовому полі держави, але в цієї частини суспільства свої партійні закони, своя правда та своя воля, яка суперечить здоровому глузду та законам. Крім того дана церква є об’єктом культурної спадщини України. Представники кліру повинні допускати за першою вимогою представників державної влади для проведення перевірок, стану утримання будівлі, збереження первинного (історичного) виду об’єкта, реставрацію мають проводити лише за погодженням з Міністерством культури України», – зазначають у дописі.

У парафіян є свідчення, що частина старих ікон і старовинного культового інвентаря та спорядження дивним чином з храму пропало. Також за їхніми словами у храмі змінено інтер’єр.

«Ми вбачаємо в цьому основну причину недопущення до храму спеціальної комісії для проведення перевірки. До речі один з великих реставраторів уже всупереч всім пожежним нормам та правилам провів реставрацію Іллінської церкви м. Камінь-Каширський. Результат відомий, однак як я розумію цьому реставратору все пробачено, втрату старовинних ікон, іконостасів іншого інвентаря. Вогонь все сховав, а це була, як мінімум злочинна недбалість», – кажуть представники ПЦУ.

Читайте також наші новини у Facebook