У Луцьку відбулося засідання Регіональної ради професіної освіти області. У роботі консультативного органу взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Галина Карнаухова, керівники професійно-технічних закладів і роботодавці.
Читайте також: У місті на Волині – новий очільник поліції
Про це повідомляє пресслужба Волинської обласної ради.
Було проаналізовано стан місцевого ринку праці у 2023 році. Керівниця обласного центру зайнятості Алла Куцин зазначила, що карантин та повномасштабна війна вплинула на чисельність роботодавців, які заявляють про вакансії. Найбільше їх у Луцькому районі – 3 259 пропозицій роботи, Володимирському – 569, Ковельському – 493, Камінь-Каширському – 107. «Зараз маємо інформацію від 14 тисяч роботодавців, які заявили про майже 4 тисячі вільних робочих місць, – розповіла очільниця центру зайнятості. – Серед найбільш популярних вакансій – продавці, машиністи-кочегари, водії автотранспортних засобів, кухарі, бухгалтери, касири, медичні сестри, адміністратори та швачки».
Також під час засідання детально обговорили виконання цьогоріч обсягу регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів в освітніх закладах та спрогнозували показники регіонального замовлення на 2024 рік. Так, найбільш популярні професії, куди подавали документи вступники, – це кухар, кухар-кондитер, тракторист-машиніст, слюсар з ремонту автотранспортних засобів, електромонтер. В той же час, попитом не користуються навчальні програми за спеціальностями монтажник гіпсокартонних конструкцій, штукатур, верстатник деревообробних верстатів. Крім того, втрачається професія різьбяра по дереву. Як висновок – виконання регіонального замовлення в закладах професійно-технічної освіти становить 91%, а це менше ніж минулого року. Найбільше на зниження кількості учнів вплинули початок повномасштабного вторгнення та міграція за кордон.
Члени регіональної ради рекомендували збільшити регіональне замовлення на професії, що користуються найбільшим попитом у роботодавців: громадське харчування, деревообробне і швейне виробництво, сільське господарство. Майже незмінною лишилась цифра регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах фахової передвищої освіти.
Юрій Поліщук зазначив, що нинішні студенти, які здобувають професійну освіту, не лишаться без працевлаштування, адже попереду багато роботи. «Саме робітники почали і будуть відбудовувати країну після закінчення повномасштабної війни. Нам потрібні усі професії, адже це важливий сектор економіки. Тому маємо усіляко підтримувати професійно-технічну та фахову освіту», – підкреслив перший заступник голови обласної ради.