Волинь Новини

«Через блокаду кордону нас чекають спорожнілі полиці в магазинах», – лучанка, яка займається перевезеннями

Лучанка Софія Момонт займається перевезеннями. Блокування українсько-польського кордону, каже, має жахливі наслідки не лише для бізнесу і водіїв. Невдовзі їх відчує кожен українець.

Читайте також: Серед криги на річці на Волині помітили лебедів. Фото

Про це лучанка розповіла 12 каналу.

«Не приїхало дуже багато імпорту в країну. Це пальне, яке затримується, яким заправляємо машини не тільки ми, фури, а й ви свої… Нас чекають і спорожнілі полиці в магазинах», – каже дівчина.

Ще у листопаді на початку страйків її фури повезли у Німеччину та Бельгію тонни українського льону.

«Те, що раніше приїздило до замовника від наших експортерів за 2 тижні, ми везли трохи більше місяця і ще досі від початку страйків у листопаді далеко не все приїхало», – розповіла Софія.

Як наслідок – штрафи за невиконання контрактів за зміну експортних маршрутів, додаткові витрати за простої, тисячі водіїв живуть в машинах, ще тисячі лишились без роботи.

«Мої автомобілі, один з них не може пройти Ягодин, тому що поляки, по-перше, затримують проходження кордону, яке займає кілька годин, уже другу добу, а, по-друге, мої машини скоріше за все не повернуться додому до Різдва в зв’язку з ускладненням в інших країнах, таких як Словаччина Угорщина Румунія», – зазначає дівчина.

Вантажівки, що розвантажилися у Німеччині та Бельгії, каже Софія, мали повертатись в Україну через Словаччину. Утім проїхати тудою зась – кордон з Україною заблокований. Доводиться їхати в Угорщину, а звідти на Румунію

«Угорщина переповнена, машини з Словаччини через Угорщину зараз скеровують в Румунію, в Румунії є кордонДякове з української сторони і саме з цього кордону теж уже машини просять їхати далі по Румунії, тому що він не витримує навантаження», – поділилася лучанка

Нелегка доля випала і водіям, які застрягли з польської сторони. Коли закінчується паливо вижити стає нереально складно.

Один з далекобійників простояв у черзі 20 днів. Цей простій обійшовся йому в круглу суму – щодня мусив дозаправляти авто і купувати бодай щось поїсти лише на харчі пішло близько 7 тисяч.

«Там дуже складно, повірте. Ось сьогодні було -11°, вчора – 13° там було. У багатьох відмовляють автономки – обігрівачі внутрішні. Я на чергу витратив більше 180-ти літрів солярки – це ж теж грошей коштує», – розповів водій.

Через блокаду кордону чимало перевізників змушені відмовлятися від замовлень, бо працювати собі у збиток ніхто не хоче. Відповідно водії, які мали їздити в рейси, змушені сидіти без роботи, а отже й без грошей.

«Вони заробляють зараз в рази менше, тому що по суті компанія їх тільки підтримує якось фінансово. Поки хлопці сидять вдома і чекають в принципі фізичної можливості поїхати і заробити для своєї сім’ї», – бідкається лучанка.

Кожна окрема ситуація складається у загальну цифру, яку підсумувала державна влада. За попередніми підрахунками через блокування кордону економіка України вже зазнала збитків у понад 400 мільйонів євро.

Читайте також наші новини у Facebook