Волинь Новини

«Очі завжди сяяли»: історія Героя з волинської бригади, який підірвався на ворожій міні

44-річний капітан з волинської бригади Андрій Хижняк, позивний Баракуда, загинув 1 квітня 2022 року поблизу села Партизанське на Миколаївщині. Коли він разом із побратимами повертався із завдання, їх автомобіль підірвався на ворожій міні. Офіцер отримав смертельне поранення голови.

Читайте також: Волинь: Ольга Ващук про ситуацію на кордоні станом на 4 грудня

Про нього розповіли на платформі «Меморіал».

Андрій народився у місті Дубно Рівненської області. Закінчив Національний університет «Львівська політехніка» за спеціальністю «Електроніка». Понад 15 років очолював колективне підприємство «Будінвестсервіс». Був президентом футбольного клубу «Дубно», організовував багато дитячих футбольних турнірів і в Україні, і за кордоном. Був активістом і депутатом Дубенської міської ради. Брав участь у Революції Гідності. У2 015-2016 роках воював в АТО. Захоплювався дайвінгом і підводним полюванням. Любив гори. Взимку подобалося там разом із родиною кататися на лижах.

З початком повномасштабного вторгнення чоловік знову став на захист України. Служив у лавах 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого ЗСУ. Був начальником артилерійської розвідки.

«Мій коханий був неймовірно добрим і ніжним татком для своїх донечок. Був люблячим і турботливим чоловіком. Завжди робив сюрпризи: від пропозиції руки та серця на повітряній кулі до спонтанних поїздок в гори чи на море через 7 країн. Очі сяяли завжди від ідей, які втілював в життя. Міг одночасно вести 100 справ і все встигати…. Не знаю, як йому вдавалося. Постійно був на позитиві, завжди казав, що все буде добре», – розповіла дружина загиблого.

«Мужній, чесний, зразковий сім’янин, з активною життєвою позицією, справжній патріот своєї країни, до останнього подиху відданий Батьківщині – таким його завжди пам’ятатимуть земляки. Будучи депутатом та секретарем Дубенської міської ради, Андрій Васильович щиро вболівав за інтереси міста, працював задля його розвитку», – зазначили у Дубенській громаді.

Посмертно капітан Хижняк нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Поховали Андрія на кладовищі біля рідного міста.

Вдома на нього чекали дружина Ірина, доньки Тетяна та Юля.

Читайте також наші новини у Facebook