Новини

Україна та Польща погодили заходи для розблокування кордону: що зміниться

Україна та Польща погодили заходи для розблокування кордону. Питання скасування чи змін до “транспортного безвізу” не порушувалось.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Читайте також: Начальниця Камінь-Каширської РВА повідомила про ситуацію в районі станом на 1 грудня

У Варшаві відбулась зустріч заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача й держсекретаря міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера за головування Ядвіги Емілевич, урядової уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку та за участі Міністерства фінансів та Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Під час зустрічі сторони погодили низку заходів, зокрема:

– відкриття пункту пропуску “Угринів – Долгобичув” для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску;
– створення в системі “єЧерга” окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Краківець – Корчова”. Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці;

– запуск пілотного проєкту з реєстрацією в “єЧерзі” безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” терміном в один місяць.

Питання щодо скасування чи змін до “транспортного безвізу” не обговорювалось. Зокрема його й не було на порядку денному.

Польські протестувальники наполягають на функціонуванні “Угринів – Долгобичув” та “Нижанковичі – Мальховіце” лише для транспорту на реєстрації ЄС. Позиція є неприйнятна для України і ЄС, оскільки це є дискримінацією щодо інших країн.

“Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада”, – додає пресслужба.

Тим часом Міністерство відновлення спільно з DG MOVE працюють над рішеннями, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень.

“Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску”, – відзначає пресслужба.