Волинь Новини

Волинському ексчиновнику пощастило у хабарній справі

Якщо державного чиновника зловили на хабарі, чи варто йому сушити сухарі? Як показують українські реалії, кримінальні справи посадовців розслідують доти, доки вони не нагадують байку про щуку, яку кинули у річку. Схожий випадок стався і з хабарною справою колишнього заступника начальника управління Держпраці у Волинській області Едвіна Осипенка.

Читайте також: На Волині пожежників очолив священник

Його затримали з міченими купюрами, присудили п’ять років тюрми, а потім суд вирішив замінити реальний термін на мізерний штраф, йдеться у сюжеті телеканалу Аверс.

Хабарну справу Едвін Осипенко не хотів коментувати ні тоді, коли його засудили до п’яти років ув’язнення, ні тепер, коли тюрма обернулася просто штрафом.

«Не коментую», – сказав експосадовець.

Свого часу колеги чиновника розповідали про нього таке: «Перебуваючи на державній службі, провадив підприємницьку діяльність та постійно збагачувався. Окрім того, підписував документи, які не мав права підписувати, здійснював тиск на інспекторів, зловживав службовим становищем та мав такі преференції, яких інші працівники собі не дозволяли. З цього приводу вони писали повідомлення і керівництву, і вищому начальству на адресу управління Держпраці України, а згодом і в правоохоронні органи, однак жодної реакції на такі звернення не було».

Однак фермер із Ковельщини написав заяву в СБУ. Мовляв, посадовець вимагає від нього гроші. У 2016 році чиновника затримали на гарячому з маркованими купюрами. Слідчі повідомляли, що спочатку він нібито набрав пального, а потім поставив підприємцеві умову: для виговлення потрібних документів необхідно укласти угоду із фірмою дружини посадовця Держпраці. У матеріалах справи вказано, що жінка чиновника була лише формальним директором фірми, а справжнім власником – сам Едвін Осипенко.

Заявник розповідав: коли він отримав на електронну адресу угоду та рахунок на 60000 гривень, зрозумів, що такої суми не зможе оплатити, про що повідомив Осипенку під час зустрічі в лютому 2016 року. Останній дорікнув, що він не дає йому змоги заробити кошти, тому має передати йому 1000 доларів США, щоб він не перешкоджав у його діяльності та подальшому отриманню кінцевого документа. Про таку умову він повідомив працівників УСБУ у Волинській області. 10 лютого 2016 року приніс 25000 гривень.

Кримінальну справу швидко розслідували і спочатку Едвіна Осипенка засудили до п’яти років ув’язнення. Квартиру в Луцьку суддя вирішила конфіскувати у дохід держави. Але опісля все, як то кажуть, перегралось зовсім по-іншому. Апеляційний суд повернув справу на повторний розгляд. І вже інший суддя ув’язнення замінив штрафом – 25,5 тисячі гривень. Суддя вважав, що то нетяжкий злочин, так би мовити, нічого страшного не сталось.

«Будь-яких тяжких наслідків від вчиненого не настало, дії було вчинено під контролем працівників правоохоронних органів, а також Осипенко в подальшому зобов’язався дотримуватись бездоганної поведінки, тому суд доходить висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, тобто покарання Осипенку слід призначити у вигляді штрафу, що, на думку суду, буде необхідним та достатнім для його виправлення і перевиховання», – йшлося у вироку.

А от ковельчанку за шмат сала нещодавно відправили до в’язниці на п’ять років. Бо ж на відміну від кримінальних проваджень стосовно чиновників, ніхто не довів, що жінку салом провокували. У справі Едвіна Осипенка остаточну крапку досі не поставили – її вкотре розглядають в апеляції.

Читайте також наші новини у Facebook