Волинь Новини

У голови Підгайцівської громади гроші на бруківку є, а для вчителів нема

Не всі громади Волині готові фінансувати курси підвищення кваліфікації вчителів своїх шкіл, які проводять у інституті післядипломної освіти.

Читайте також: У Луцьку з’явиться вулиця на честь керівника «Легіону Свободи» Олега Куцина

Про це стало відомо під час бюджетних слухань у Волинській облраді у середу, 29 листопада, – пише ВСН.

Зокрема, директор ВІППО Петро Олешко порушив питання щодо підвищення кваліфікації педагогів. Фактично, за це відповідають засновники освітніх закладів – у більшості випадків це місцеві громади.

«Зараз вчитель може вибирати, де пройти ці курси. Вони можуть отримати в нас якісну послугу, а можуть купити в якої громадської організації сертифікат за 100 гривень, а якості нуль. Ви б хотіли, щоб наші діти в таких педагогів училися? Педради приймають такі сертифікати, але потім під час аудиту можуть бути в них проблеми», – зауважує він.

Наразі частину вчителів навчають на таких курсах за регіональним замовленням, яке фінансує обласний бюджет. Як варіант – аби громади відшкодовували кошти за ці надані курси, якщо педагоги обирають навчання у ВІППО, долучившись до цього процесу. Проте не всі громади готові передбачати кошти.

«Я, наприклад, прийшов до Семенюка (голова Підгайцівської громади – ред.), питаю: «Юрій Михайлович, ти заклав гроші на підвищення кваліфікації педагогів?» «В мене 11 мільйонів, я на війну даю, на бруківку даю, на те, на се, на вчителів нема». Підгайцівська багата громада. А ось Боратин – питань нема», – розповідає Петро Олешко.

Учасники бюджетних слухань запропонували за підсумком пообіцяли напрацювати рекомендації Волинській ОВА провести нараду з головами громад, аби вони передбачили кошти на ці потреби.

Читайте також наші новини у Facebook