Осінь — сезон багатьох вірусних захворювань: кашель, нежить, слабкість та підвищена температура – часті супутники людини в цей період. Оскільки холодна погода може пригнічувати імунну систему та підвищувати вразливість до інфекцій, варто дотримуватися простих правил безпеки.
Читайте також: У місті на Волині – новий начальник поліції
Журналістам видання ВСН завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Валентина Хомутінкіна розповіла, як уникнути простудних захворювань та яких правил необхідно дотримуватися.
Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам:
– регулярно мити руки та використовувати антисептик, а особливо після туалету та перед прийомом їжі. Намагатися не торкатися руками очей, носа та рота. Оскільки саме руки можуть переносити вірус в очі та на інші слизові;
– уникати контакту з особами, що мають прояви гострих респіраторних вірусних інфекцій;
– уникати фізичних контактів, скупчень людей;
– провітрювати приміщення;
Якщо все-таки ви захворіли, або у вас виникли симптоми гострих респіраторних вірусних інфекцій, варто памʼятати, що потрібно залишатися вдома, якщо ж необхідно вийти на вулицю, використовувати маску. Негайно звернутися до сімейного лікаря, який скерує на обстеження і назначить відповідне лікування.
Потрібно памʼятати, що щорічна вакцинація – це найефективніший засіб для профілактики, і від грипу, і від COVID-19. На сьогодні в області є наявна вакцина від грипу – це Janssen. Але оскільки вакцина не входить до календаря щеплень, її необхідно придбати в аптеках, або звернутися в приватний заклад охорони здоровʼя, де людина зможе отримати щеплення від грипу.
До того ж, що стосується вакцинації, бажано вакцинуватися перед початком епідемічного сезону, але можна вакцинуватися протягом усього епідсезону.
Пневмококова інфекція. Пневмококи – це бактерії, які спричиняють пневмонію, бронхіти, отити та інші інфекції дихальних шляхів. Вакцинувати проти них можна дорослих та дітей від 6 тижнів. Вакцина проти пневмококової інфекції не входить до Національного календаря профілактичних щеплень, проте залишається рекомендованою.
Для того, щоб отримати вакцину, варто звернутися в аптеку, після чого до сімейного лікаря, де буде проведений огляд перед щепленням і безпосередньо проведете саме щеплення.
Підсумовуючи, Валентина Хомутінкіна зауважила, що порівнюючи з минулими епідсезоном, цьогоріч фіксують трішки більшу захворюваність на ГРЗ. Варто памʼятати, що з 2020 до 2022 року включно тривала пандемія коронавірусу, яка внесла корективи в розвиток епідпроцесу і на грип, і на гострі респіраторні вірусні інфекції.
На сьогодні, що стосується захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі і COVID-19 спостерігається поступове зростання захворюваності. В області показники на 100 000 населення становить 541, що на 2% нижче епідемічного порогу, тобто його ще не досягли, але поступово наближаємося. Тому варто дотриматися правил зверху.
Читайте також наші новини у Facebook