Волинь Новини

Волинська ферма переробляє органічні відходи на біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка

“Зелена ферма”, яка розташована поблизу Луцька, переробляє органічні відходи на біогумус за допомогою каліфорнійського черв’яка. Біогумус продають як концентроване біодобриво і як субстрат.

Читайте також: «Святкувати треба обов’язково»: Митрополит Михаїл розповів, як готуватись до Різдва Христового

Про це розповіла власниця вермиферми Юлія Ютовець, пише AgroPortal.ua.

“У нас невеликі обсяги біогумусу, тому у високий сезон формуються черги. Наші клієнти — це домогосподарства та маленькі ферми, які відчули перевагу нашого продукту: за використання біогумусу процес дозрівання плодів йде на 2 тижні швидше. Відповідно фермер, приміром, полуницю може продати раніше за вищу ціну. До нас звертаються також господарства, які займаються зерновими, беруть субстрати для відновлення родючості чорнозему, оскільки за рахунок міндобрив ґрунти окислилися”, – сказала вона.

За її словами, біогумус діє 4 роки. Він не пересихає, добре тримає вологу, дає доступ корінню до повітря за рахунок пухкості. У біогумусі не ростуть бур’яни.

Ютовець зазначає, що якщо черв’яки харчуються лише органічними відходами, то вихід біогумусу мінімальний. Щоб вони давали більше біогумусу, до раціону додають ще кінський гній.

Читайте також наші новини у Facebook