Волинь Новини

На Волині зафіксували дві смерті від коронавірусу від початку епідсезону

В області спостерігається ріст захворювання на усі види гострих респіраторних інфекцій, в тому числі й на COVID-19. Зокрема, за останній тиждень зафіксовано 341 випадок коронавірусу, що на 30% більше ніж за попередній тиждень.

Читайте також: Скандал на Волині не стихає: селяни збирають мітинг проти новопризначеної директорки ліцею

Загалом, за словами волинських епідеміологів, така ситуація прогнозована та залишається контрольованою, – йдеться на сайті Волинської ОДА.

Про поширення на Волині інфекційних хвороб говорили під час онлайн-брифінгу Волинської ОДА. Спікер – Ірина Єнжиєвська, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Волинського обласного ЦКПХ.

«Епідемічний сезон захворюваності на ГРВІ традиційно розпочався на початку жовтня. За останній тиждень зафіксовано понад 5 тисяч випадків захворювання на ГРВІ, а це на 9% більше ніж за попередній період», – зазначила Ірина Єнжиєвська.

Здебільшого хворіють діти до 17 років. В заклади охорони здоров’я області госпіталізовано 104 особи з ГРВІ, половина з них – це діти. В тому числі госпіталізовано 41 особу з COVID-19.

На жаль, з початку епідсезону зафіксовано 2 летальні випадки, спричиненні саме коронавірусною інфекцією. Так, померло дві особи старшого віку, які мали супутні хронічні серцево-судинні захворювання.

Зараз в Україні циркулює понад 13 штамів вірусу SARA-CoV-2, усі вони – штами вірусу «Омікрон». За клінічними симптомами вони не відрізняються один від одного, та легше переносяться у людей, які мають повний курс вакцинації.

Адже, як зазначила Ірина Єнжиєвська, захистом від важкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень – дві дози первинної вакцини та перше бустерне щеплення, яке роблять через 5 місяців.

Усі наступні щеплення після третього – це додатковий бустер або сезонний бустер. Він рекомендований усім, хто знаходиться у групі ризику тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

Також Ірина Єнжиєвська звернула увагу на те, що усі хто нещеплений проти COVID-19 мають високий ризик розвитку постковідного синдрому.

«Загалом в області проти коронавірусної інфекції вакциновано – 358 тисяч осіб, це 47 % дорослого населення. З них 343 тисячі (45 %) отримали повний курс вакцинації. Першу бустерну дозу отримали близько 62 тисяч мешканців області», – розповіла епідеміолог.

Окрім щеплення проти коронавірусної інфекції, фахівці рекомендують робити щорічну вакцинацію від грипу, адже це залишається найефективнішим засобом профілактики цього захворювання. Вакцина проти грипу доступна для населення лише на комерційному ринку. Наразі в аптеках області можна придбати Джісі флю квадривалент та Ваксігрип.

Насамкінець Ірина Єнжиєвська наголосила на дотриманні усіх протиепідемічних заходів, особливо коли є перші симптоми хвороби, а це – носіння маски в громадських приміщеннях та транспорті, гігієна рук, гігієна кашлю та закликала волинян свідомо ставитися до свого здоров’я та здоров’я свої близьких.

Читайте також наші новини у Facebook