Кабінет міністрів затвердив постанову Про реалізацію протягом опалювального сезону 2023-2024 років експериментального проєкту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива. Пільговики зможуть отримати 13,6 тисячі гривень, субсидіанти – 16,2 тисячі гривень.
Про це йдеться у постанові уряду від 7 листопада 2023 р. № 1173.
Читайьте також: Важка втрата: помер воїн АТО з Горохівщини. ФОТО.
Джерелами фінансування експериментального проєкту є кошти державного бюджету, а також кошти, які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.
Виплати зможуть отримати люди, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), не отримують комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення і які протягом 2023-2024 років.
Згідно з документом, протягом строку дії експериментального проєкту:
1) надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива за експериментальним проектом здійснюється за такими нормами:
мінімальні норми забезпечення населення твердим пічним побутовим паливом для надання житлових субсидій – обсяг твердого палива, яке може виділити 14 367 096 Ккал тепла на домогосподарство на рік (яке орієнтовно можна отримати із 7,41 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50% або 2,23 тонни кам’яного вугілля, що представлені на ринку України);
2) для надання підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальному сезоні 2023-2024 років застосовується такий граничний показник вартості твердого пічного побутового палива – 0,001129935 гривні за 1 Ккал.
Таким чином, максимальна сума для отримувачів пільг становитиме 13 632,1 гривні, для отримувачів пільг – 16 233,9 гривні.
Проєкт уряду
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів України за підтримки партнерів запускає експериментальний проєкт щодо додаткового забезпечення населення дровами.
Раніше Міністерство соціальної політики запропонувало в умовах дії воєнного стану в Україні запровадити спільне фінансування пільг та субсидій на плату житлово-комунальних послуг. Крім бюджетних коштів пропонується спрямовувати на субсидії кошти інших не заборонених законодавством джерел, в тому числі які використовуються за згодою урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ.
Читайте також наші новини у Facebook