Фермерка із села Гірка Полонка Наталія Боярчук вирощує вдома більш як 100 сортів квасолі. Деякі бобові можна сплутати з намистинками чи камінцями. Особливо заворожують відтінки та візерунки. У колекції господині – 120 сортів квасолі, гороху, нуту та бобів. Усі унікальні.
Читайте також: У Луцьку водійка збила підлітка на переході. Фото
Колекціонера захоплює різноманіття, зізнається Наталія. Однією з найсмачніших вона називає квасолю з лінії «Лімська», ідеться в сюжеті 12 каналу.
Оригінальна квасоля не тільки своїм кольором, а й формою: пласка, кругла, дрібна і досить велика. Є дуже схожі сорти, тому їх легко сплутати. Про це, каже господиня, варто подумати ще перед посадкою.
«Усі потрібно садити власноруч. Наприклад, це кущова, це метрова, а це в’юнка. Є безліч однотипних сортів, але це буде кущова, а це буде в’юнка», – пояснює Наталія Боярчук.
Догляд за квасолею потрібен увесь сезон.
«Із ранньої весни потрібно посадити, стежити за здоров’ям, обробити. Потім треба зібрати, полущити, зберегти», – провадить господиня.
Найнебезпечніший шкідник для квасолі – це брухус. Спеціальним препаратом Наталія обробляє кожну квасолину перед посадкою. Шкідник проявляється саме під час цвітіння квасолі.
Бобові жінка додає в найрізноманітніші страви, а також консервує.
«Це білок. Це дуже поживно. З квасолі можна приготувати безліч страв і закруток», – каже господиня.
Читайте також наші новини у Facebook