Наразі усі середні навчальні заклади Луцької громади забезпечили новими компостерами із поліпропілену – об’ємом 1800 літрів. У термозберігаючих ящиках утворюється компост.
Читайте також: Неподалік Луцька сталася аварія з кількома потерпілими
Про це Суспільному розповіла начальниця міського відділу екології Оксана Лисак. “У нас є 37 навчальних закладів. Вечірня школа, дуже маленька, вона відмовилася від компостера”, — зазначила посадовиця.
Днями нові компостери з’явилися у Луцькому ліцеї №22. Зі слів директорки Лариси Кучер, для переробки органічних відходів раніше використовували чотири саморобні компостери. Компост у школі згодом використовують для підживлення дерев та квітів.
Компостувати органічні відходи у 22 – му Луцькому ліцеї розпочали два роки тому, говорить педагогиня Наталія Мосюк, яка координує цей процес.
“Нещодавно ми обрізували, у нас були небезпечні дерева, які могли нести якусь загрозу, то ми їх зрізали, а гілочки переробили, і відповідно ці гілочки будемо закладати. Гілочки закладаються на дно, далі ми будемо листя гребти, квітники прибирати”, — каже педагогиня.
Як розповіла начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак, 20 компостерів придбали за грантові гроші. Решту, 16, за природоохоронні кошти міського бюджету — вони вартували 77 тисяч гривень. З її слів, торік компостерами забезпечили усі дошкільні заклади освіти Луцької громади.
Читайте також наші новини у Facebook