Новини

Реєстр військовозобов’язаних активно працює: які дані є в системі та чи можна через неї розсилати повістки?

В Україні запрацював єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників. Юристи вважають, що цей єдиний електронний реєстр для військового обліку не потрібен. Водночас у ньому поки немає функції надсилання е-повісток.

Про це повідомив адвокат Ростислав Кравець у коментарі «ТСН.ua», передає Радіотрек.

Читайте також: Хороброму бійцю з Волині виповнилося б 30 років. ФОТО

За його словами, наразі «мегареєстр» наповнений на 90%. У ньому є інформація, яка є в «Дії», а також про здоров’я, вакцинацію, освіту, місце проживання, дані з податкової, придбання авто, якщо людина стала на облік до центру зайнятості тощо. Експерт назвав це єдиним електронним реєстром, в який помістили всю інформацію про українських громадян.

– Що стосується Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Я думаю, що мета цього реєстру зовсім в іншому, створення такої «мегабази» з інформацією на кожного громадянина України.

 

Навіщо це – ми можемо лише припускати. Об’єктивно, ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких «мегареєстрів» у жодній країні немає, крім України, – зазначив він.

Водночас Кравець зауважив, що за допомогою даного реєстру можна відслідковувати діяльність та місцеперебування військовозобов’язаних. Відомства можуть отримувати інформацію про них, зокрема, від міграційних служб.

– Поки функції надсилання повісток в реєстрі немає. Аналогічна система є в Російській Федерації, «Госуслуги» в них називається, через неї надсилають електронні повістки.

 

Українська система не встановлюється на жодні мобільні пристрої. А що стосується повідомлень через «Дію», це законодавством не врегульовано, – пояснив юрист.

Він уточнив, що аби відправляти е-повістки, треба закріпити за кожним громадянином офіційну електронну адресу та номер телефону, як прив’язують фінансовий номер у банках. Адвокат вважає, що це буде «доволі сумнівне повідомлення про виклик до ТЦК та СП». Повістка вважається врученою, якщо одержувач підписав її особисто.

 

Читайте також наші новини у Facebook