Волинь Новини

Військовий облік для жінок: у Волинській ОВА розповіли про зміни

Постановка на військовий облік жінок з медичною та фармацевтичною освітою не означає, що йдеться про їх мобілізацію.

Читайте також: Військовий облік жінок: чи зможуть вони їхати за кордон

Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Юрій Легкодух під час брифінгу.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу, жінки, придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Постановка на військовий облік зазначеної категорії жінок не означає, що йдеться про їх мобілізацію. Зазначена інформація потрібна для узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери у державі.

З 1 жовтня 2023 року жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність і ще не стоять на військовому обліку, повинні на нього стати. При цьому, кінцевий термін для взяття на облік – 31 грудня 2026 року.

«Роботодавці й надалі можуть приймати на роботу жінок, які мають медичну спеціальність, без надання ними військово-облікового документа. Однак під час прийняття на роботу жінку попереджують, що підприємство зобов’язане повідомити про неї ТЦК та СП. Такою є законодавча вимога», – зазначив Юрій Легкодух.

Наразі, незалежно від медичної спеціальності, факту перебування на військовому обліку та наявності статусу військовозобов’язаної, жінок і надалі безперешкодно пропускатимуть за кордон.

Обмеження щодо перетину кордону діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Читайте також наші новини у Facebook