Найманці російської групи “Вагнера” через чотири місяці знову зайшли на схід України. Однак після ліквідації Євгена Пригожина «вагнерівці» навряд чи відновлять боєздатність, яка була за нього.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.
«Якщо говорити про «Вагнер 2.0», то на окупованих територіях України перебувають від 4 до 5 тисяч. Їх об’єднують із підрозділами інших ПВК, наприклад, «Шторм Z», «Рись», «Ветерани», «Тигр» тощо. Це ті, кому не знайшлося місця в Африці, і хто пішов на війну заробляти гроші», – розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Військовий експерт Владислав Селезньов також сумнівається у великій загрозі від залишків «вагнерівців».
«Я не думаю, що «Вагнер» зберігся як явище після ліквідації Пригожина. Чи здатні ці залишки діяти так само ефективно, як за нього? Моя відповідь – ні. Немає відповідного забезпечення, і навряд чи наступники Євгена Пригожина та Дмитра Уткіна зможуть організувати бойову діяльність на високому рівні. Ключова перевага «Вагнера» була у в’язнях, яких десятками тисяч відправляли на «м’ясні штурми». І навряд чи ту систему підпорядкування та формування ударних угруповань вдасться відтворити в інших штурмових загонах», – пояснив експерт.