Волинь Новини

Навіщо лучани купують мухомори

Після початку сезону «тихого полювання» на Волині місцеві інтернет-спільноти майоріють дивними оголошеннями, на кшталт: «продам мухомори» та «куплю мухомори». Навіщо лучанам отруйні гриби, дізнавалися журналісти ВСН.

Оголошення «куплю» або ж «продам мухомори» – не рідкість у волинських та, зокрема, луцьких інтернет-пабліках. При тому, вартість свіжих отруйних грибів сягає до 1000 гривень за кілограм. Для чого ж їх купують та як використовують?

Найперший та найрозповсюдженіший варіант використання мухоморів – народна медицина. Прихильники таких методів лікування вважають, що за допомогою мікродоз сушених мухоморів можна вилікувати будь-яке захворювання, навіть рак.

 

 

«Моя бабуся так вилікувала онко. Ми збирали у Шацьких лісах мухомори, сушили, а вона їх приймала в мікродозах натщесерце щодня», – розповідає лучанка Оксана.

 

 

 

Смертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомори

 

Ба більше: прихильники отруйних мікродоз запевняють: такі «ліки» сприяють покращенню настрою, знімають біль, діють як антидепресант та заспокійливі.

 

 

«Потрібно насушити для наших військових, вони постійно у стресі, це їм точно допоможе», – радять люди у коментарях до дописів про продаж мухоморів.

 

 

Так звані народні цілителі продають настоянки з мухоморів, мазі для зовнішнього застосування, порошок із сушених капелюшків цього гриба тощо.

 

 

«Мухомор червоний має цілющі властивості. Він здатний лікувати захворювання органів дихання, дерматити, неврози. Ефективний при розладах травлення, хворобах очей, вух, шкіри. Найбільше корисних речовин міститься у капелюшку», – йдеться в оголошеннях про продаж мухоморів.

 

 

 

Смертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомориСмертельні «ліки»: нащо лучани купують мухомори

 

Про результати такого «лікування» не з чуток знають у Луцькій міській клінічній лікарні.

 

 

«Декілька років тому лучанка померла від отруєння мухоморами. Вона вживала їх спеціально, ніби з лікувальною метою. Минулого року також був смертельний випадок, але там фігурували поганки. Цьогоріч отруєння грибами, зокрема, неїстівними, не фіксували», – розповів виданню ВСН заступник генерального директора КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Андрій Смольянінов.

 

 

Отримання галюциногенного ефекту – ще одна мета вживання мухоморів. Доступ до інтернету зараз є у багатьох підлітків, можливість придбати «продукт» – також, тож батьки повинні ретельніше пильнувати своїх дітей. Вони можуть вживати отруйні гриби на спір або навіть заради відео у тікток.

Лкарі радять сприратися на доказову медицину та не випробовувати долю, адже такі експерименти можуть завершитися трагічно.

 

 

«Отруйні речовини, що містяться в мухоморі – мускарин, мікоатропін вражають печінку, нирки, центральну нервову систему, викликають ряд серйозних симптомів, а у важких випадках незворотні процеси в організмі. Летальні наслідки трапляються у 2-3% випадків, настають через 6-12 годин при великих кількостях з’їденого гриба. Деякі види мухомора призводять до отруєння, симптоми якого проявляються надто пізно, коли людині вже майже неможливо допомогти. Свідомо їсти отруйний гриб з метою лікування – це просто абсурд», – каже гастроентеролог приватної практики у Луцьку Андрій Ярмощук.