Волинь Новини

Сміття під стелю: з квартири лучанина працівники мунварти вивозять непотріб

З однокімнатної квартири у багатоповерхівці на вулиці Домни Гордіюк, 31 у Луцьку працівники Департаменту муніципальної варти вивезли сміття, яке заповнило увесь кузов комунального камазу.

Станом на 27 вересня у помешканні, де живе одинокий чоловік, ще залишаються гори сміття. Їх планують прибрати за тиждень, розповів Суспільному працівник муніципальної варти Володимир Луньо.

Лучанин збирає сміття у квартирі на Домни Гордіюк
Працівник мунварти Володимир Луньо біля квартири зі сміттям. Фото: Суспільне Луцьк

Що кажуть сусіди лучанина, який захарастив квартиру

Чоловік на ім’я Адам збирає сміття не один рік, розповіла жителька будинку Віра Куделя: “Все зносить і зносить, де він спить, їсть, що він там робить — хто зна. Ніби непогано вдягається. Ще й тарганів дуже багато”.

Лучанин збирає сміття у квартирі на Домни Гордіюк
Сусідка чоловіка, який збирає сміття вдома, Віра Куделя. Фото: Суспільне Луцьк

“Ходить в туалет на площадці зверху. Двері випали під тиском сміття і стояли просто збоку. Сморід неймовірний, виходиш з ліфта і тікаєш одразу у квартиру, гори сміття, все до стелі завалено ним”, — говорить Захар Волянюк, який мешкає на дев’ятому поверсі.

Сміття у квартирі на Домни Гордіюк у Луцьку
Мешканець дев’ятого поверху Захар Волянюк. Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла голова ОСББ Оксана Денисюк, раніше чоловік складував сміття в інших частинах будинку: “Він його носив у підвал, там ставили нові двері і вивезли три камаза сміття, пробував зламати замки, але нічого в нього не вийшло. Потім він почав носити на технічний поверх зверху, мусили чистити і знову закривати і тепер захаращив свою квартиру”.

Лучанин збирає сміття у квартирі на Домни Гордіюк
Коридор, який частково прибрали, і прохід до кухні в квартирі чоловіка. Фото: Суспільне Луцьк

Поспілкуватися з власником помешкання Суспільному не вдалося.

Правовий бік питання

За коментарем Суспільне звернулося начальниці луцького відділу надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зі слів Ольги Кудрицької, наразі немає механізму, як змусити жителя захаращеної квартири самому прибрати сміття.

Начальниця Луцького відділу надання безоплатної правової допомоги Ольга Кудрицька
Начальниця Луцького відділу надання безоплатної правової допомоги Ольга Кудрицька. Фото: Суспільне Луцьк

Це його територія, його приватна будівля. По великому рахунку, жодних прав чиїхось ним не порушуються, а поки не порушуються права інших осіб, то його спосіб життя ведеться у законній формі”, — зазначила експертка з правової допомоги.

Хто і як прибирає сміття у квартирі лучанина

Прибирати у квартирі працівники мунварти почали після звернення мешканців будинку. Для цього викликали комунальний вантажний транспорт.

Під час першого прибирання власник був вдома. “Мешканець будинку був не радий, бо зносив це довгий час, а тут в один момент приїхали, і почали вивозити”, — розповів Володимир Луньо.