Мобілізацію та воєнний стан подовжили на 90 днів.
В Україні низка категорій може мобілізуватися лише добровільно.
Питання мобілізації регулює закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Відтак є 13 категорій військовозобов’язаних, які мають право на відстрочку та можуть вступити до армії лише за власним бажанням, пише OBOZREVATEL.
Вступити до лав ЗСУ лише добровільно можуть:
- Особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групп, підтвердженою в Україні.
- Жінки й чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
- Жінки й чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
Крім того, сюди входять заброньовані на період мобілізації та на воєнний час у встановленому Кабінетом міністрів України порядку за органами держвлади та іншими держорганами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями.
“Також військовозобов’язані, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час оборони від збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, а також під час оборони від агресії РФ під час дії воєнного стану”, – йдеться у повідомленні.
Ще одна категорія – жінки йчоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі хвороби.
А також:
- Військовозобов’язані, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час оборони від збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, а також під час оборони від агресії РФ під час дії воєнного стану.
- Жінки й чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі хвороби, які підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією медзакладу.
- Опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною.
- Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка).
- Військовозобов’язані, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи.
- Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
- Жінки й чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.