Студенти факультету культури та мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки стали учасниками проєкту Erasmus+ «a (dancing) step into the future».
Здобувачі освіти побували у Польщі, в місті Лодзь, де протягом 10 днів з 14 по 24 липня розвивали свої знання та навички, пов’язані з танцювальною терапією, – повідомили на сайті університету.
Організатори проєкту зазначають, 2022 рік увійшов в історію світу, коли світ повільно повертався до нормального життя після пандемії COVID-19, але сталася інша трагедія – вибух війни в Україні. Дотепер багато молодих людей відчувають тривогу та страх. У таких сильних стресових ситуаціях важко зберегти спокій та гармонію, тому в таких умовах реалізація проєкту сприяє роботі з молодими людьми.
Університет Лесі Українки у Польщі представляли четверо студенток-хореографинь 2, 3 і 4 курсів Валентина Пришко, Анастасія Антонюк, Вікторія Працонь та Богдана Пилипака.
Після приїзду на Батьківщину представниця делегації Анастасія Антонюк поділилися враженнями від поїздки з ректором Університету Анатолієм Цьосем та деканом факультету культури та мистецтв Віталієм Охманюком.
За словами студентки, вона вперше брала участь у такому проєкті та отримала дуже багато позитивних емоцій.
«Мені дуже сподобалося, дуже нестандартний для мене проєкт. Радію, що змогла долучитися та дякую факультету та Університету за таку можливість», – сказала Анастасія Антонюк.
Хореографиня розповіла, що кожного дня учасники мали нагоду відвідати по 5 танцювальних майстер-класів, під час яких присутні створювали власні хореографічні композиції та організовували різноманітні соціальні заходи, спонукаючи людей танцювати та вчитися «випускати пар».
Кожен учасник міг вибрати для себе майстер-клас з улюбленим стилем танцю. Додатковою привабливістю для учасників, які мали знання сальси та бачати, стала можливість брати участь у заняттях з відомими інструкторами з Європи, серед яких: Вілмер і Марія, Данжер Родрігес Перес та Маріелькіс Ернандес, Джонні Васкес, Фредді Клан, Йої та Єніфер Лавін, Супер Маріо.![]()
![]()
«Не було сумно, кожен день була програма. Ми робили все те, що ми любимо, все по нашому профілю. Це новий досвід, нові знання, нові вміння, пізнання самого себе», – каже учасниця проєкту.
Крім цього, студентки з Луцька мали можливість познайомитися з новим містом, адже відвідували екскурсії, гуляли, відпочивали. Особливим викликом стало мовне питання, адже спікери, наставники та учасники спілкувалися польською та англійською, відтак хореографині могли відточити знання мов.
Наприкінці свого перебування у Польщі Валентина Пришко, Анастасія Антонюк, Вікторія Працонь та Богдана Пилипака разом з іншими учасницями представляли свої країни, що теж переросло у цікаве дійство, адже дівчата готували спеціальний куточок, який репрезентує Україну, демонстрували народні танці та частували присутніх традиційними українськими стравами.
Прощальним акордом проєкту стало шоу-фестиваль, що справило неабияке враження на студенток.
«Світло, шоу, організація, номери… Для нас це приклад, як потрібно робити заходи. Ми були приємно вражені», – пригадує Анастасія.
Ректор Анатолій Цьось та декан Віталій Охманюк вислухали враження студентки від поїздки, а також обговорили можливі варіанти подальшої участі студентів у різноманітних проєктах, які б допомагали їхньому фаховому розвитку та дозволяли б впроваджувати набуті вміння та навички у професійній діяльності.
«Нехай таких проєктів буде більше. Ми зацікавлені, щоб наші студенти їздили за кордон і черпали нове для себе. Було б ідеально, якби застосовували набуті знання вдома. А ми будемо працювати над тим, щоб наші здобувачі освіти ставали учасниками міжнародних проєктів», – резюмував ректор.
На завершення зустрічі Анастасія Антонюк отримала подарунок від ректора брендовану сувенірну продукцію.


