У Луцьку 31 липня протестувальники на годину перекрили рух вулицею Львівською. Причиною такої акції стало те, що люди не хочуть переселятися із нежитлових приміщень пристосованих до житла до гуртожитку, яке їм пропонує Гнідавський цукровий завод, адже буцімто не підходить “квадратура”. До слова, аби забезпечити людям комфортні умови проживання в гуртожитку Гнідавський цукровий завод не просто передав безоплатно гуртожиток, але й власним коштом проводить там ремонтні роботи.
Впродовж години люди ходили пішохідними переходом, пропускаючи лише громадський транспорт.
Учасниця протесту Тетяна Максимук розповіла, що до перекриття дороги люди вдалися бо 28 липня їм відімкнули електро- і водопостачання. Як пояснив, директор Гнідавського цукрового заводу Василь Муха сказав, що причиною є ремонтні роботи.
Що трапилось і чому виник конфлікт журналісти Волинь infa дізнавалися на Гнідавському цукровому заводі.
Головний інженер Гнідавського цукрового заводу запевняє, що відключення електроенергії відбулося в жодному разі не для того, аби якось дошкулити людям.
“Десь два тижні назад відбулося відключення “Укренерго” лінії, яка забезпечує електроенергією завод. Під час цього відключення “Укренерго” заводу на планові регламентні роботи, ми не змогли під‘єднати її до резервного живлення. У ході підготовки до наступного сезону ми зобов‘язані проводити регламентні роботи, аби оцінити масштаби і стан лінії та провести роботи по заміні, модернізації та подальшій безпечній роботі цієї лінії. Оскільки лінія під напругою 10 кіловольт, то це процес не швидкий, адже це і заземлення трансформаторів, заземлення ліній, відключення, оперізоляція, масло на аналіз і багато інших технічних процесів, які займають великий проміжок часу. Орієнтовно 1 серпня до 18.00 дані регламентні роботи будуть завершені”, – каже посадовець.
Щодо виселення мешканців, то на підприємстві запевнили, що ніхто на вулиці не опиниться і всім безкоштовно запропонували житло, яке люди зможуть приватизувати, а не жити в приміщеннні, які згідно документів є нежитловим.
“Зрозумійте, люди не можуть там жити, бо відповідно до документів – це нежитлове приміщення, навіть якщо вони облаштували там побут. Ми будемо звертатися у відповідні органи, аби зясувати, хто дав дозвіл жити людям у нежитлових приміщеннях. Більше того, у нас з 1 серпня закінчується ліцезія на продаж електроенергії, тому ми знову ж таки відповідно до закону не можемо їм постачати електроенергію”, – запевняють на Гнідавському цукровому заводі.
Журналісти видання Волинь infa і далі слідкуватимуть за ситуацією, адже і люди і насамперед підприємство стали заручниками цієї ситуації.