Як відомо, особливою популярністю користується озеро Світязь – найглибше озеро в Україні.
Відтак, багатьох туристів приваблює кристальна чистота озер, за що їх прозвали блакитними очами Волині. Адже вода настільки прозора, що можна побачити дно на глибині до 6 метрів.
На в’їзді до заповідних територій знову стоїть екологічний пост. Збір, кажуть, добровільний, а все ж тут щиро розраховують на 5 гривень з людини та 30 — з авто. Ці кошти традиційно використовують на покращення відпочинкової інфраструктури.
Не багато підприємців, що торгують популярним озерним крамом, і на ринку села Світязь. Тут є раки та печені лящі, сомики, креветки.
Безумовно, найсмачніша візитівка Світязя – пончик. Відтак, минулого року волинські господині торгували по 35 гривень за смаколик. Нині просять аж 40 гривень. Продають пончики з різноманітними начинками: чорниця, вишня, шоколад, згущене молоко, тощо.
Місцеві підприємці нарікають, що цьоріч відпочивальників менше, адже усі боялися “повісток”. І це не дивно, адже на вулицях Світязя можуть вручити повістки. Утім, чимало чоловіків не зупиняє мобілізація в Україні.
Ціни на відпочинок на берегах Світязя — на різний гаманець. Але до старту справді туристичного буму дехто урізав вартість наполовину, аби не втратити клієнта, що накльовувався. Тільки погода наладиться — ціни відразу стрибнуть угору. Адже волинська погода — не південна морська, на Поліссі часто ллють дощі. Отож власники відпочинкових баз митьтєво ловлять момент, і коли номери забиті під зав’язку, звільняють навіть кімнати у власних хатах, аби заробити. А ось на вулиці 8 березня, що у селі Світязь вільним кімнат – немає.
Варто зазначити, що центральна вулиця у селі Світязі має неабиякий ажіотаж серед туристів.
Відтак, завершальний купальний сезон у самому розпалі. Про це свідчать автомобільні ряди обабіч дороги.