Вчені Українського гідрометеорологічного інституту обробили спектрозональні знімки території Каховського водосховища, надані Європейським космічним агентством (супутник Sentinel-2А). Крім високої роздільної здатності, вони дають змогу виділити площі, залиті водою, з високим ступенем точності, пише NV, передає Молодий Буковинець.
За цими знімками можна побачити численні дуже дрібні водойми площею близько 0,1 км². Їх не слід враховувати під час обчислення площі залишків водосховища, оскільки вони жодним чином не з’єднані з іншими водоймами та руслом Дніпра і його відгалуженнями, тому швидко пересохнуть.
Однак є й більші водойми, з’єднані з основним руслом або з’єднані з ним протоками. Вони вказують на глибші ділянки
За фото можна помітити, що межа суходолу і водної поверхні проходить приблизно по ізобаті 10 м. Тобто Каховське водосховище осушено на глибину 10 метрів. На цьому ж малюнку показано й інші ізобати, що відповідають глибині 11 або 12 метрів. Вочевидь ці залишкові водойми досить дрібні, тому запас води в них невеликий і вони можуть швидко пересохнути. Так, на одному зі знімків є й ізобата з глибиною 15 м, проте вона проходить біля лівого берега водосховища і відповідає руслу Дніпра.
Саме русло також помітно на космічному знімку Sentinel-2A, зробленому у видимому спектрі. Також помітно, що значна частина площі водосховища має світло-коричневий колір, характерний для сухої поверхні.
Тобто нині ми спостерігаємо формування, а точніше, відновлення русла річки Дніпро, пишуть науковці.
А ось річка, що утворилася на місці Каховського водосховища, в посушливий період року буде пересихати, у вологий — знову наповнюватися водою.