Луцьк нову накрила спека. Люди як можуть рятуються від неї. Хтось ховається у тіні дерев, хтось сидить в офісі під кондиціонером, хтось п’є багато води, а діти маюсь свою забавку – пірнання у фонтани.
Так, днями соцмережі сколихнуло відео, де підлітки у спеку борсаються в одному з фонтанів Луцька. Ба, більше, вони там не просто мочили ноги і руки, а пірнали.
Чи безпечно це, журналісти сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» розпитали в експертів.
Раніше ми писали про те, що купатися у фонтанах комунальники не радять.
«Періодично чистять усі фонтани, що діють у місті, але вода в них не тільки засмічується, а й застоюється», – розповів тоді керівник управління ремонту і технічного обслуговування споруд підприємства «Луцькводоканал» Олександр Ковалик.
Зі слів комунальника, до чаші фонтану потрапляє дощова вода, талий сніг із брудом.
У коментарі нашому виданню директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк розповів, що у фонтанах в принципі ніхто не має купатись, вони для цього не призначені.
«У фонтані на Театральному майдані вода проходить систему очистки, тому вона там відносно безпечна», – каже очільник луцького водоканалу.
Щодо тих фонтанів, що, наприклад, розташовані у парку ім. Лесі Українки, то там Віктор Гуменюк точно не радить «мочити ніжки» і додає, що за «плавцями» мають дивитися правоохоронці.
«Цей фонтан не належить до сухих фонтанів, вода там циркулює по колу. За цим, думаю, мають стежити муніципальна варта, правоохоронці», – зазначив він.
Дитяча лікарка Наталія Бєлоусова розповіла нам, що пірнаючи у фонтані, заковтуючи воду, можна отримати цілий «букет» неприємних болячок.
«Підчепити можна різноманітні гельмінтози та інфекції, якщо ковтати воду. Можливо, навіть і шкірні інфекції, якщо той фонтан не чистять», – зазначила педіатр.
Та не все так однозначно. Якщо купатись лікарка точно не радить, то на те, щоб мочити ніжки дітям – дає добро.
«Загалом це гарне заняття. В якісь мірі загартовування. Але я не раджу купання, а от помочити ніжки можна», – каже пані Наталія.