На світлині, яку зробили у 1915 році, показали церкву Успіння Пресвятої Богородиці, що збудована ще в далекому 1752 році та ще стоїть зараз у селі Оконськ, в Камінь-Каширському районі.
Про це йдеться на сторінці Дерев’яних церков заходу України у фейсбук.
Відомо, що село Оконськ повністю спалили у 1622 році, ймовірно, разом дерев’яною церквою, яку датують 17 століттям. Вже новий храм збудували в іншому місці у 1752 році. Під час свого існування церква постійно працювала.
Перед першою світовою війною громада планувала будівництво більшої храмової споруди, але історичні події завадили цьому.
«Розповідають, що взимку 1944 року, озлоблені фашисти зігнали всіх людей з Оконська до церкви й мали намір їх і храм знищити. В останній момент невідомо звідки на коні примчав вершник із якимось папером (документом). Що було там написано – ніхто не знає, але людям наказали розходитися по домівках», – йдеться в дописі.
Церква – пам’ятка архітектури місцевого значення, яка зараз перебуває в користуванні УПЦ (МП).
Оконська церква розташовується серед забудови, при дорозі, в центрі села. Святиня тридільна, одноверха, всі зруби якої однакової ширини. Сучасну форму отримала після ремонту.