Волинь Новини

“Нас травлять”: жителі волинського села скаржаться на роботу деревообробного підприємства

Мешканці села Бахів, що біля Ковеля, скаржаться на забруднення від діяльності деревообробного підприємства, яке розташоване поблизу їхніх будинків, – розповів Суспільному місцевий житель Микола Шпирук.

У чому проблема Суспільне дізнавалося в селищній раді, на деревообробному підприємстві, в поліції та Держекоінспекції.

На що скаржаться місцеві жителі

Місцевий житель Дмитро Шпирук каже, що завод із виробництва тирсопелетів у Бахові, на території колишньої ферми, запрацював декілька років тому, найближчі будинки розташовані за 200 метрів від нього. Відтоді люди почали скаржитися у різні інстанції. Каже: контролюючі органи дають лише відписки.

"Нас травлять": жителі волинського села скаржаться на роботу деревообробного підприємства
Місцевий житель Дмитро Шпирук. Фото: Суспільне Луцьк

Місцева жителька Клавдія Кордонець каже, що її улюблений квітник з трояндами та все подвір’я засипає пилом із частинками деревини.

“Ми тут побудувалися в лісі, хотіли, щоб свіже повітря, щоб дихати можна було, а нас травлять. Багато викидів диму, запах смоли чи дерева в повітрі часто”, – говорить жінка.

"Нас травлять": жителі волинського села скаржаться на роботу деревообробного підприємства
Місцева жителька Клавдія Кордонець. Фото: Суспільне Луцьк

Місцевий житель Віталій Сьомик розповів, що коли працює велика дробилка, то в хаті не можна було бути, через пластикові вікна був гучний звук. “Як включали тривогу, то і не чути було чи то та тривога, чи то дробилка робить”, – говорить чоловік.

Що кажуть у селищній раді

Селищний голова села Бахів Роман Троцюк каже, що минулого року, після звернень жителів, створили комісію, куди увійшли екологи та працівники Держпродспоживслужби. Провели виїзне засідання на території підприємства і зобов’язали підприємство вирішити проблему шуму та забруднення повітря.

"Нас травлять": жителі волинського села скаржаться на роботу деревообробного підприємства
Селищний голова Роман Троцюк. Фото: Суспільне Луцьк

Зі слів Романа Троцюка, підприємство зобов’язалося поставити фільтри, що й зробили, та знизити рівень шуму.

Позиція деревообробного підприємства

На момент приїзду Суспільного до Бахова завод не працював. На місці була директорка Оксана Мороз. Жінка каже, що на прохання місцевих жителів поставили захисні стінки від дробарки і захисні циклони, щоб зробити шумоізоляцію.

"Нас травлять": жителі волинського села скаржаться на роботу деревообробного підприємства
Директорка деревообробного підприємства Оксана Мороз. Фото: Суспільне Луцьк

“Бувають випадки, коли забивається “Циклон” і вилітають частинки цієї тирси, але вже люди звернулися, то ми намагаємося це зробити. Ми замовили ці фільтри, сподіваємося, що вже 100% вони будуть захищати і абсолютно нічого не буде вилітати”, – говорить директорка.

Чи були перевірки екологів та чому відкрите кримінальне провадження

В Держекоінспекції на скарги мешканців Бахова, минулого року у жовтні відповіли, що під час дії воєнного стану перевірки проводити заборонено. Однак тепер екологи змушені надати свою оцінку у рамках кримінального провадження, яке розпочали у травні 2023 року, – розповіла старша інспекторка сектору комунікації управління Нацполіції області Анна Павловська. Каже: йдеться про забруднення атмосферного повітря.

“Слідчі проведуть розслідування, зокрема залучать спеціалістів, які проведуть заміри, аби зафіксувати кількість викидів в атмосферне повітря”, – говорить Анна Павловська.