Важливо Волинь Новини

Гнідавський цукровий завод відповів на звинувачення у поширенні смороду

Сьогодні під час оперативної наради у Луцькій міській раді мер Ігор Поліщук заявив, що ймовірною причиною виникнення неприємного запаху в Луцьку називають діяльність підприємства «Біо Пек» на території Гнідавського цукрового заводу. Зі слів Луцького міського голови Ігоря Поліщука, у місті збільшилась кількість скарг на неприємний запах.
Зі слів виконувача обов’язків начальника відділу екології Віктора Гелеги, найімовірніше причиною цього є діяльність заводу «Біо Пек».

«Встановлено, що «Біо Пек» призупинив діяльність і, очевидно, що перед тим, як зупинити, вони мили свої ємності. Це пішло в їх каналізацію і потрапило на поля фільтрації», – зазначив він.

Журналісти видання Волинь Infa за коментарем звернулися до представників Гнідавського цукрового заводу.

«Наше підприємство не має жодного відношення до поширення неприємного запаху в місті. Ми хочемо поінформувати громаду, а також Луцьку міську раду про те, що Гнідавський цукровий завод не працює вже від листопада. Що стосується роботи біоетанольного заводу, то він не працює вже понад місяць, окрім того жодних зливів мелясної барди чи будь чого на поля фільтрації біоетанольний завод не проводить кілька років, адже вона зберігається у закритих металевих резервуарах на території підприємства. Окрім того, меласної барди тривалий час вже немає, що можуть підтвердити волинські сільгоспідприємства, які за гроші купують її як органічне добриво попередньо записуючись у чергу. Окрім того, жодних резервуарів ми не мили», – розповідають на заводі.

На підприємстві переконують, що Луцька міська рада не зверталася до них із будь якими зауваженнями щодо поширення неприємного запаху у місті.

«Ми готові до діалогу, можемо разом із представниками відповідних органів міської влади виїхати на поля фільтрації, оглянути ситуацію, однак, відповідально заявляємо, що причиною поширення неприємного запаху в місті не є наше підприємство», – переконані представники заводу.

На Гнідавському цукровому заводі запевняють, що готові надати всю необхідну допомогу аби виявити та подолати причину неприємного запаху в місті.