Коли лікар виписує пацієнту рецепт, він враховує усі особливості його організму та чітко регламентує схему приймання ліків.
Інколи пацієнти вносять свої «корективи» у лікування та не дотримуються вказівок, чим собі шкодять. Отож, у Медичному об’єднанні Луцької міської територіальної громади нагадали, що категорично не можна робити та пояснимо чому:
- не можна самовільно зменшувати або змінювати дозування препаратів, що призначив вам лікар, навіть якщо самопочуття покращилося. Особливо небезпечно це робити у разі приймання антибіотиків. Це загрожує антибіотикорезистентністю: бактерії пристосовуються, і наступного разу цей антибіотик вам не допоможе.
- категорично не можна вживати алкоголь одночасно з прийманням ліків. Практика показує, що за такого поєднання виникають найбільші ускладнення.
- не вживайте ліки, в яких вийшов термін придатності. Найменше «зло» від цього – неефективне лікування, у гіршому ж випадку ви завдасте непоправної шкоди власному здоров’ю.
- не вживайте одночасно декілька лікувальних препаратів, якщо їх необхідно приймати окремо. Навіть нешкідливі для організму ліки у разі одночасного приймання дають велике навантаження на шлунок і печінку.
- і найголовніше – не можна вживати рецептурні препарати без рецепта лікаря! Лише медичний спеціаліст може підібрати коректну активну речовину, тривалість лікування, частоту та режим приймання, дозування, яке є ефективним та водночас безпечним, визначати, чи сумісні між собою препарати, які ви вживаєте, та запобігати можливим негативним наслідкам.
Дотримуйтесь цих простих правил та лікуйтесь ефективно і безпечно.