Луцькі другокласники за програмою «Інтелект України» вивчають сусідів України, серед яких є росія та білорусь. Однак ніякої згадки про війну та злочини цих двох держав у зошитах учнів немає.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «КонкурентTV».
Лучанка Наталія Динько у соцмережі опублікувала світлини зошита її онука з предмету «Я пізнаю світ» 2 класу за програмою «Інтелект України» 2022 року випуску. Обурило жінку те, що на одній зі сторінок розмістили російський триколор та завдання, пов’язані з вивченням росії та її географії. Жодної згадки про те, що ця країна напала на Україну, вбиває людей і знищує цілі міста немає.
Журналістам телеканалу «Конкурент TV» жінка розповіла, що її онук, який зараз перебуває за кордоном і вчиться дистанційно, учень луцького ліцею номер 26.
Директор Іван Леуш розповідає, що тему «Сусіди України» школярі вивчали ще до Нового Року і вчителька розповіла учням про країну-терористку і ті злочини, які вони роблять.
«Я запитав вчительку, як вони вивчали росію. Вона повідомила, що пояснила дітям, це діти маленькі, 2 клас, що сусіди бувають різні. Сусіди бувають хороші, які допомагають. Є сусіди, які отаким чином, як росія діє, можуть напади, якісь неприємності створювати, війною йти. І вона розглянула ті області, які межують з росією. Розказала, що там найбільше постраждалих, розказала як важко там таким дітям, як вони були, їхнім ровесникам», – каже Іван Леуш, директор ліцею №26
Директор каже, що, на його думку, вчитель зробив зі своєї сторони, все належне. Каже, що зі скаргами ні до нього, ні до вчительки ніхто з батьків другокласників не звертався. Однак запевнив, що намагатиметься зробити все, аби вивчення теми трохи підкоригували.
В Управлінні освіти і науки Волинської ОВА розповіли, що навчальна програма пройшла експертизу Державної служби якості освіти і відповідає держстандарту початкової освіти.
«Дітям уже у 2 класі розповідають, що є країна-агресор, східний сусід України, з яким межує наша держава і дають уже ази розуміння, що треба відстоювати свою незалежність, якщо на неї посягають. В нас є частина дітей, які з початку збройної агресії виїхали за кордон і перейшли на сімейну форму здобуття освіти. Учасниками освітнього процесу є вчителі, діти і батьки. І, звичайно, коли сімейна форма навчання, то батьки повинні розповідати дітям про різні країни, які межують з Україною і давати якісь певні ази патріотизму, спонукати до захисту незалежності своєї держави», – каже Лариса Роговська, заступниця начальниці Управлінні освіти і науки Волинської ОВА
Лариса Роговська зазначає, що війна рано чи пізно закінчиться, Україна переможе, але сусіди залишаться: і злі, і добрі. А тому діти мають отримувати знання про всіх і знати, хто є хто. Та попри це, все ж до розробників цієї програми Управління освіти і науки Волинської ОВА звернеться обов’язково.
Детальніше – дивіться у сюжеті: