3 травня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч із волонтерами з Луцька Ольгою Валянік та Сергієм і Ольгою Балицькими. Це вже другий захід у рамках проєкту «Волонтери. Відомі та невідомі історії», який книгозбірня реалізує спільно з департаментом молоді та спорту Луцької міської ради, – пише Монітор Волинський.
У межах проєкту «Волонтери. Відомі та невідомі історії» організатори створюють платформу, яка дозволяє волонтерам розповісти про свій досвід, мотивацію, досягнення та виклики, з якими вони стикалися.
Учасники заходів мають можливість детальніше дізнатися про специфіку роботи волонтерських організацій і те, як допомогти своєму місту чи громаді. Щоразу визначають один із напрямків розмови: допомога Збройним силам України, допомога внутрішньо-переміщеним особам, мистецьке волонтерство, допомога тваринам тощо.
Темою зустрічі, яка відбулася 3 травня, стала допомога ЗСУ. Про неї розповіли керівниця волонтерського штабу «Ангар», координаторка Центру готовності цивільних у Луцьку Ольга Валянік та очільники волонтерського центру «Серце патріота» Сергій і Ольга Балицькі.
«Усе почалося тоді, коли я відчула в душі поклик, що за свою країну я готова боротися на різних рівнях, зокрема на політичному, соціальному й волонтерському», – зазначила Ольга Валянік. Старт її волонтерської діяльності сягає 2013 р., тобто часів Майдану. «Тоді тут, у Луцьку, я намагалася допомагати всім, чим необхідно», – додала вона.
Після 24 лютого 2022 р. Ольга Валянік зі своїми колегами відкрила волонтерський штаб «Ангар» на базі мистецького простору театру «Гармидер». Від самого початку «Ангар» збирає стратегічні речі, потрібні військовослужбовцям.
Сергій Балицький теж почав займатися волонтерською діяльністю ще у 2013 р. Нині заснований ним волонтерський центр «Серце патріота» активно допомагає військовим автівками, дронами та тепловізорами, які Сергій сам відвозить на лінію фронту.
«Зараз ми веземо чотири автомобілі нашій 100-й окремій бригаді територіальної оборони. Акцент переважно робимо на техніці. Продуктів харчування та одягу практично не запитують. Зараз основне – автомобілі та дрони», – сказав він.
Обговорюючи тему допомоги, Сергій згадав про іноземних партнерів, які надають матеріальну підтримку українському війську.
«У нас було приблизно десять поїздок у Варшаву, де нам давали медичне обладнання та іншу допомогу. Вантажі ми доставляли шпиталям у Волинській області, в яких лікують поранених військових. Починаючи з 2018 р., усю гуманітарну допомогу у сфері медицини, яка йшла з Швейцарії та Польщі, ми розподіляли в Рожище, Турійськ та онкодиспансери», – розповів він.
Підсумовуючи, організатори заходу закликали всіх приєднуватися до волонтерських проєктів та зборів. Їхній заклик підтримала Ольга Валянік, підкреслюючи важливість допомоги, яку надають волонтери та всі, хто долучається до організованих ними акцій: «Ми або спільно працюємо, або програли».
Текст і фото: Олександра Панасюк