Днями у Володимирі, в пункті постійної дислокації 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, вперше з часу повномасштабного вторгнення росії в Україну, побував командир полковник Олександр Охріменко. Журналісти БУГу розмовляли з ним про справи на фронті, потреби 14 ОМБр, реабілітаційний центр, озброєння, навчання, іноземну техніку та запитували про прогнози щодо перемоги та закінчення війни, – пише Буг.
Як відомо, восени 2022 року 14 омбр імені князя Романа Великого в складі Сил оборони брала активну участь у звільненні окупованих територій Харківської області і надалі продовжує виконувати бойові завдання на Харківщині.
Метою візиту полковника Олександра Охріменка у пункт постійної дислокації бригади була зустріч із рідними воїнів, які мають статус зниклих безвісти або загинули під час виконання бойових завдань, перебувають у полоні.
«Зустріч була ініційована нами з метою надання рідним наших військовослужбовців допомоги у вирішенні питань, що перебувають у компетенції бригади, і задля підтримки родин наших воїнів», – зазначив полковник Олександр Охріменко.
Навчання і підготовка бійців
Щодо питання підготовки військовослужбовців бригади, то комбриг наголосив, що бійців, яких щойно призвали до війська, не одразу відправляють у район бойових дій. Спочатку їх впродовж двох тижнів за модульною системою навчають у пункті постійної дислокації. Ті з військовослужбовців, хто має військово-облікову спеціальність, можуть направлятися в район бойових дій на посаду, але з подальшою допідготовкою там. Безпосередньо в районі виконання завдань за призначенням бійці також проходять підготовку в складі своїх підрозділів, в ході якої командири мають можливість познайомитися з особовим складом і навчати його.
Крім того, певна кількість військовослужбовців бригади, за словами полковника Охріменка, уже пройшли, а частина ще проходить навчання за кордоном в складі груп, екіпажів та розрахунків на техніку, яку 14 ОМБр передають західні партнери.
“Окрім індивідуальної зброї у нас є боєприпаси, які західні партнери постачають нам, фактично, з початку повномасштабного вторгнення. Маємо й інші «сюрпризи» для ворога, які озвучувати не буду “, – додав командир.
Щодо укомплектованості бригади особовим складом, то полковник Охріменко наголосив, що бригада є боєготовою.
Забезпечення бригади
Що стосується забезпечення 14 ОМБр, то полковник Олександр Охріменко зазначив, що бригада має основні засоби матеріально-технічного забезпечення, зброю, техніку та боєприпаси для виконання бойових завдань. Не секрет, наголосив Олександр Петрович, що чималий вклад у забезпечення бригади вносять і волонтери.
На питання із ким воюють наші ЗСУ, командир зазначив, що ворога представляють, як мобілізовані, кадрові військові, так і “різношерстні” структури з різним рівнем підготовки, типу “вагнерівців”.
На питання із ким воюють наші ЗСУ, командир 14 омбр зазначив, що проти наших захисників виступать як мобілізовані, так і кадрові військові рф, а також приватні військові компанії типу «вагнерівців».
«Російська армія ніколи не рахувалася із життям людей. Ми собі такого ніколи не дозволяли і не дозволимо. Якщо ж брати по потенціалу, по якості забезпечення, які надають нам й іноземні партнери, то наша армія на дві голови вища від російської. Те ж саме можна впевнено сказати і про підготовку, професіоналізм, вмотивованість наших воїнів», – наголосив полковник Олександр Охріменко.
Також журналісти поцікавились думкою командира щодо використання коштів з місцевого бюджету. Адже свого часу в соціальних мережах виникло чимало суперечок з приводу розподілу фінансів. Частина людей стверджувала, що не на часі направляти кошти на будівництво і ремонт споруд, які знаходяться на території військової частини, а краще було б спрямувати фінанси на дозабезпечення військових, які перебувають безпосередньо на фронті: квадрокоптерами, тепловізорами та іншим приладдям, на яке збирають кошти волонтери й родичі бійців. Хоч і на ці потреби з міського бюджету виділяли значну суму коштів у 2022 та 2023 роках.