Волинь Новини

“Снайперська робота – це не лише влучна стрільба”, – нацгвардієць з Волині

У підрозділі Національної гвардії України, який відповідає за протидесантні й антидиверсійні заходи на Волині, служить 22-річний боєць Микола. Своє призначення знайшов у снайперській справі.

Історію бійця розповіли на Facebook-сторінці Західного територіального управління Національної гвардії.

На строкову службу нацгвардієць пішов за контрактом 2,5 роки тому. До цього їздив на заробітки і працював на будівництві в Польщі. Батько гвардійця також захищає країну у складі сил територіальної оборони.

Обравши спеціалізацію снайпера, Микола пройшов двомісячні навчальні курси та отримав сертифікат. Розповідає: навчання снайперів передбачає різні типи випробувань.

“Снайперська робота – це не лише влучна стрільба по цілі, а й маса інших навичок. Серед них – точне визначення відстаней, розуміння балістики, уміле маскування і вміння непомітно наближатись до цілі, робота в парах, при якій напарник коригує постріли стрільця”, – сказав волинський нацгвардієць.

"Снайперська робота – це не лише влучна стрільба". Історія волинського нацгвардійця
Фото: Національна гвардія України

На службі військовий надає перевагу українській снайперській гвинтівці UAR-10, яка має переваги, зокрема в точності над радянською снайперською гвинтівкою Драгунова (СГД).

“У СГД досить велика купчастість, а в UAR-10 вона становить до 1 моа на 100 метрів – це значно менше. У нашої гвинтівки в рази потужніша оптика, яка дає можливість бачити ціль зі значно більшої відстані і набагато чіткіше”, – сказав нацгвардієць.

"Снайперська робота – це не лише влучна стрільба". Історія волинського нацгвардійця
Снайперська гвинтівка UAR-10. Фото: Національна гвардія України

Окрім маскування, каже Микола, для снайпера є обов’язковими математичні здібності. Аби якісніше виконувати бойові завдання, військовий також використовує такі складові, як метеостанція і балістичний калькулятор, що допомагає швидко визначити необхідну поправку на вітер.