Родині, один із членів якої протягом року щось купив на суму понад 50 тисяч гривень чи відкрив депозит на понад 100 тисяч, субсидію не призначать. Але на деякі дорогі покупки все ж є винятки.
Про це повідомили у Пенсійному фонді України. Такою покупкою є придбання нерухомості. Так, факт придбання нового житла не враховується при призначенні субсидій за умови, що його було здійснено за рахунок продажу старої квартири. У такому разі доходи від продажу не враховуватимуться у сукупному доході сім’ї при розрахунку.
Однак є ще одна важлива умова: обидві квартири чи будинки мають бути єдиним житлом у власності одержувача субсидії. Цей факт треба буде довести документально. Якщо з документами все гаразд, допомогу на оплату комуналки призначать за шість місяців. Українці зобов’язані при складанні декларації для оформлення субсидії вказати всіх членів своєї сім’ї та весь дохід. Якщо приховати інформацію у декларації, пізніше надмірно виплачену субсидію можуть змусити повернути через суд.
Однією з найпопулярніших причин відмови у виплаті субсидії є не дорогі покупки, а борги зі сплати комунальних послуг. Допомогу не продовжать, якщо є заборгованість за комунальні послуги у розмірі 680 гривень.