Новини

СБУ затримала екс-керівників ДП “Антонов”, чиї дії призвели до знищення “Мрії”

Служба безпеки України повідомила про підозру колишнім керівникам Державного підприємства “Антонов”, чиї дії призвели до знищення “Мрії”.

Як повідомляє СБУ, слідчі зібрали доказову базу щодо колишніх гендиректора ДП “Антонов”, його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки, передає Молодий Буковинець.

Слідство встановило, що в період січня-лютого 2022 року посадовці “Антонова” заборонили українським військовим зводити оборонні укріплення та фортифікаційні споруди на аеродромі підприємства в Гостомелі. Для цього фігуранти кримінального провадження віддали розпорядження заблокувати допуск бійців Нацгвардії на територію об’єкта.

“На підставі зібраних доказів слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, яке призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків)”, – йдеться в повідомленні.

В СБУ також повідомили, що двом фігурантам справи обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Третій підозрюваний, колишній заступник гендиректора “Антонова”, наразі переховується від правосуддя, його оголошено у розшук. Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.

Як пише видання Цензор.НЕТ, кримінальне провадження було відкрито в квітні 2022 року. Його фігурантами є радник гендиректора ДП “Антонов” Сергій Бичкову, начальник безпеки авіатранспортного підприємства ДП “Антонов” О. Нетьосов і директор авіатранспортного підприємства ДП “Антонов” Михайло Харченко (заочно).

“Цензор” з посиланням на дані слідства зазначає, що в січні-лютому 2022 року підозрювані неодноразово відмовляли Нацгвардії у спорудженні інженерно-фортифікаційних споруд на території аеродрому в Гостомелі. Це призвело до зниження обороноздатності летовища та, як наслідок, захоплення стратегічного для оборони столиці об’єкту.

“Службові особи ДП “Антонов” перешкоджали законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, які брали участь у підготовці до оборони стратегічного об’єкту. Ці дії призвели до захоплення аеродрому, загибелі та поранень рятувальників ДСНС, пошкодження й знищення майна та літаків підприємства, у тому числі АН-225 “Мрія””, – пише видання.