Волинь Новини

Генератори та пункти обігріву: які висновки Луцьк виніс з блекауту

У Луцькій громаді діє дві програми, за якими можна компенсувати частину вартості генераторів – для бізнесу та ОСББ. Окрім того, в місті підготували 50 пунктів обігріву, які за потреби будуть застосовувати.

Про це розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук у проєкті Район.Луцьк Жити по-луцьки.

Зокрема, для мешканців Луцької громади, котрі не мають можливості придбати джерела альтернативної енергії, у міській раді розробили програму придбання генераторів для ОСББ, яка дозволяє компенсувати половину вартості генератора.

Схожа програма діє й для підприємців. Вона передбачає співфінансування для придбання генераторів: 50% від витраченої суми на купівлю генератора для власного бізнесу повертатимуть із міського бюджету, проте ця сума не перевищуватиме 40 000 гривень.

Програму розробили для  малого бізнесу, адже для більших підприємств потрібні значно потужніші генератори, відтак і значно більші кошти.

Також проєкт стосується тих підприємців, котрі вже придбали генератори для потреб власного бізнесу.

«Для тих підприємців, які вже купили дизельні генератори, якщо у них є повний пакет документів, буде відшкодовуватись» – зазначив міський голова.

На реалізацію цієї програми із бюджету громади на цей рік буде виділено сім мільйонів гривень.

Генераторами обладнали й деякі пункти обігріву в місті.

«Підготовлено 50 пунктів обігріву в нашому місті: в усіх школах, окрім першої, в усіх старостатах і в тринадцяти садочках. Усі пункти обігріву обладнані дизельним генератором, пічкою-буржуйкою, якщо це велике приміщення або тепловою гарматою, якщо це приміщення менше. Там є запаси води та запаси дров, базовий набір медикаментів, в більшості із них є санвузли», – запевнив Ігор Поліщук.  

Тобто до масових обстрілів та відсутності електроенергії, а відтак – водопостачання та тепла, у Луцьку підготувались.