На Волині від початку року медики фіксують різке зростання рівня захворюваності на туберкульоз серед дітей та підлітків, – розповіла в програмі “Тема дня” на хвилях “Українське радіо Луцьк” медична директорка обласного фтизіопульмонологічного медцентру Наталія Чурсіна.
За увесь 2022 рік хворобу виявили в 19 дітей. За січень 2023-го на туберкульоз занедужали 30 неповнолітніх.
Як збільшення кількості хворих пояснюють лікарі
Майже в усіх випадках на Волині – діти переймають хворобу від дорослих. “Показник захворюваності дітей на туберкульоз – це показник нашого недовиявлення туберкульозу серед дорослого населення”, – говорить медична директорка обласного фтизіопульмонологічного медцентру Наталія Чурсіна.
Ще одна із причин, яка вплинула на різке збільшення недужих – перебої з постачанням вакцини БЦЖ у 2022-му році.
Зі слів Наталії Чурсіної серед причин розповсюдження туберкульозу також – війна, стреси і стійкість хвороби: “побільшало серед населення стійких форм туберкульозу, які важче діагностувати і потрібні додаткові методи обстеження”.
Наразі усі діти, яким в січні встановили діагноз “туберкульоз”, мають задовільний стан.
Яка ситуація в обласній дитячій лікарні
Щотижня у Волинській обласній дитячій лікарні виявляють один-два випадки туберкульозу в дітей, – розповіла Суспільному медична директорка з педіатрії Волинського територіального медичного об’єднання захисту материнства та дитинства Ірина Грабовська-Микитюк.
“Це діти, які потрапляють із болем у животі, перитонітами і в кінці виявляється, що є туберкульоз кишківника. Є діти, які з тривалим кашлем, субфебрилітетом госпіталізуються і виявляється туберкульоз органів дихання. Значно побільшало таких пацієнтів”, – додає медична директорка.
Після первинного лікування дітей, хворих на сухоти, направляють на лікування в обласний фтизіопульмонологічний медичний центр (протитуберкульозний диспансер).
Довідково: Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке уражає абсолютно всі органи та системи організму, тобто інфекція може розповсюджуватися і стоком крові, і стоком лімфи, і бронхіальним деревом, і в лімфатичних вузлах, і в кишківнику.