Українцям розповіли, за якої умови припинять роздавати повістки на вулиці, блокпостах та громадських місцях.
Про це розказав начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач, – пише 24 канал.
Він пояснив, що чоловіки практично ніколи не сповіщають ТЦК про те, яку освіту вони отримали, куди переїхали, коли одружились, розлучились і чи у них з’явились діти.
Відтак, якби військовозобов’язані самі подавали оновлені дані в ТЦК, ніхто не ловив би їх на вулицях. Тому б не було потреби вручати повістки в громадських місцях.
Нагадаємо, раніше головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко зауважив, що військовозобов’язані нехтують своїми обов’язками, які прописані в законодавстві та вчасно не приходять до центрів комплектування. А тому комісари змушені вручати їм повістки на вулиці та в інших громадських місцях.
«У нашій країні триває війна. Триває і мобілізація. І військовий обов’язок включає, серед іншого, дотримання правил військового обліку. Це означає, що з дня оголошення мобілізації громадяни України зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки для з’ясування усіх відомостей», – пояснив Тіщенко.
Головний військовий комісар Львівщини додав, що військовозобов’язані повинні інформувати військкомати про всі зміни у своєму житті – народження дитини, сімейний стан, зміну місця проживання, стан здоров’я.
«Ми не повинні бігати за кимось, щоб з’ясовувати які зміни у житті відбулись у кожного військовозобов’язаного, але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, змушує до вручення повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях. Це робиться насамперед для того, аби з’ясувати актуальність інформації, визначити кількість придатних до військової служби під час мобілізації громадян. У таких заходах не було би необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України», – пояснив військовий.
Олександр Тіщенко наголосив, що вручення повісток на вулиці – це законно. Він нагадав, що в Україні діє Конституція і ті, хто не згоден із мобілізацією – можуть звертатись до суду.