У суді винуватець ДТП не заперечував своєї вини
Умовне покарання отримав водій вантажівки, який на смерть збив велосипедиста у серпні минулого року в селі Липини, виїхавши на зустрічну смугу.
Відповідний вирок виніс Луцький міськрайонний суд, передає volynnews.com.
Смертельна ДТП трапилася в післяобідню пору 19 серпня минулого року в селі Липини. Водій вантажівки SСANIA Дмитро К. рухався з перевищенням швидкості (понад 50км/год) автодорогою Доманове-Ковель-Чернівці-Теребляче.
Водій пояснив, що керування транспортними засобами є єдиним джерелом доходу його сім’ї, оскільки він зареєстрований підприємцем та здійснює вантажні перевезення.
Неподалік будинку № 51Б на вулиці Окружній водій вантажівки не зреагував на зміну напрямку руху велосипедиста, який перетинав проїзну частину дороги справа на ліво відносно руху вантажного автомобіля, виїхав на зустрічну смугу руху та допустив наїзд на останнього. В результаті наїзду велосипедист отримав травми несумісні з життям.
У суді винуватець ДТП не заперечував своєї вини. Він пригадав момент ДТП, розповівши, що дійсно їхав з перевищенням швидкості. Коли побачив, що велосипедист почав раптово перетинати проїзну частину дороги, намагався уникнути зіткнення, тому виїхав на зустрічну смугу. Однак вже там допустив наїзд на померлого. У вчиненому щиро розкаявся. Він зазначив, що відшкодував матеріальну шкоду потерпілим, оплату усіх витрат на проведення експертиз та просив суворо його не карати. Щодо наявного у нього права керування, пояснив, що керування транспортними засобами є єдиним джерелом доходу його сім’ї, оскільки він зареєстрований підприємцем та здійснює вантажні перевезення. Тому просив не позбавляти його права керування.
Потерпілі у суді розповіли, що свідками ДТП вони не були. Підтвердили, що обвинувачений повністю відшкодував матеріальну шкоду, тому претензій до нього вони не мають. Вони просили суворо не карати обвинуваченого та не призначати йому реального покарання у виді позбавлення волі, а також не позбавляти його права керування транспортними засобами.
Суд врахував ці прохання потерпілих та обвинуваченого, замінивши реальний строк п’ять років для останнього трьома умовно.