Волинь Новини

Понад 11 тисяч волинян отримали роботу в 2022 році

Аби зменшити напругу на ринку праці області, у 2022 році Волинська обласна служба зайнятості доклала усіх зусиль та залучила соціальних партнерів до співпраці. Адже через напад росії багато українців втратили роботу, а обсяг вакансій значно зменшився. Саме така ситуація була на початку війни. У другому півріччі економіка потроху почала нарощувати оберти.

Як це було, розповіла для Громадського Інтерактивного Телебачення директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Очільник служби наголосила на важливості тісної співпраці з роботодавцями, котрі зацікавлені в отриманні чи підготовці висококваліфікованих працівників. З кожним працедавцем фахівці служби підтримують щоденний зв’язок. Так, минулоріч послугами служби зайнятості в області скористалися 4,4 тисячі керівників підприємств. Їх кількість поступово зростає. Це свідчить про високу якість роботи фахівців служби, її компетентність та надійність.

Зусилля працівників служби були спрямовані на подолання безробіття на Волині. Тож роботу у нових колективах знайшли 11 377 осіб. 253 безробітних працевлаштували роботодавці на новостворені робочі місця і скористалися програмою з відшкодування єдиного внеску. Також позитивні рішення щодо компенсації за працевлаштування 528 внутрішньо переміщених осіб отримали 247 працедавців. У 2023 році уряд удосконалив алгоритм цієї виплати, тож про можливість отримати відшкодування – читайте за посиланням.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштували у сферу торгівлі, у переробну промисловість та у сферу освіти. За професійними групами 30% – це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 16,2% – робітники з найпростішими професіями, 15,8% – працівники сфери торгівлі та послуг. Нині отримують послуги – 4 913 осіб, з них мають статус безробітного – 3 971 людина.

На замовлення роботодавців тогоріч профнавчання пройшли 1 897 людей. Найбільше підготували верстатників деревообробних верстатів, швачок та трактористів. У листопаді 2022 року на замовлення ТОВ «Мода-Текс» навчання за професією швачка розпочали 13 безробітних. Нині комплектуємо ще одну групу швачок на замовлення ТзОВ «Тигрес-Люкс». Спільними зусиллями на курсах цільового призначеннями за різними напрямами навчалися 1 232 особи. Нині актуальними є навчання за професіями оператор дрона та кібербезпека. Про початок навчання можна дізнатися у Телеграм-каналі установи за посиланням.

У 2022 році база вакансій обласного центру зайнятості налічувала 16,6 тисячі позицій. Її щодня оновлюють. Спеціальності різні, як і рівень заробітної плати. Машиністу гірничих виїмкових машин минулоріч платили 22 500 грн, прохіднику на шахті – 20 774 грн, а лікарям – 20 тисяч заробітної плати. Нині найбільш затребувані: водії автотранспортних засобів, продавці, кухарі, касири торгівельної зали, бухгалтери.

Найбільша кількість вакансій на сьогодні у роботодавців:

Назва роботодавця  Кількість актуальних вакансій  Посада
ТзОВ «Луцька картонно-паперова фабрика-Україна» 20 слюсарі, сортувальник, сушильники, укладальники
«Укрпошта» 19 листоноші, оператори поштового зв’язку
ПрАТ «Нововолинський ливарний завод» 8 обрубувачі, підсобні робітники
ПОСП ім. Івана Франка 7 дояр, підсобні робітники, механік, оператор птахокомплексу
ДВТП «Волиньфармпостач» 7 фармацевти
ПРАТ «Луцьк Фудз» 5 налагоджувальники, оператори на лінію

Отримати додатковий заробіток, виконуючи громадські та інші роботи тимчасового характеру, погодилися 1 029 безробітних. Вони впорядковували території, виконували роботи із соціально вразливими верствами населення та інші роботи соціального напряму.

З 1 липня 2022 року стартувала урядова програма «єРобота» для надання фінансової допомоги на створення або розвиток власного бізнесу. Сума виплати сягала до 250-ти тисяч гривень. На Волині 122 учасники отримали схвальну відповідь. Середній розмір виплати – 232 753,5 грн. Найбільше писали бізнес-плани у сферах роздрібної торгівлі й надання послуг: перукарські, діяльність ресторанів, мобільне харчування. Популярним також є виробництво готових текстильних виробів.

Як запевнила керівник структури Алла Куцин:

– Наші фахівці постійно консультували усіх охочих отримати грант. Спілкувалися онлайн, в телефонному режимі, під час зустрічей на семінарах та тренінгах, допомагали складати бізнес-плани, уточнювали деталі участі у програмі. Цьогоріч поки що чекаємо старту цього проєкту. Адже результати цієї програми дуже хороші: орієнтовно буде створено 226 нових робочих місць. Нині уже працевлаштовано 38 осіб.

Та це не усі напрями роботи служби, котрі працюють на один результат – допомогти роботодавцю отримати висококваліфікованого працівника, а безробітному знайти підходящу роботу. Задля цього спеціалісти служби зайнятості на Волині співпрацюють з безробітними й роботодавцями, підшуковують вакансії, допомагають у перенавчанні та здобутті нової професії тощо. За відгуками клієнтів служби, робота фахівців установи не тільки допомагає знайти їм роботу чи працівника, а й набути якісно вищого суспільного статусу.