Волинь Новини

Потоп на Волині: вода підходить до порогів будинків. Фото

Станом на 27.01.2023 року підтоплено у Ковельському районі 4138 га с/г угідь та 4140 га с/г угідь у Камінь-Каширському районі. З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій та в умовах відключення електроенергії в роботі були задіяні стаціонарні насосні станції від 10 до 17, якими перекачано 7 млн.м3 води, при цьому використано 135 тис. кВт електроенергії.

Про це інформує Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області.

Для попередження і ліквідації проривів дамб та перетоків річкової води на території населених пунктів були задіяні аварійні бригади експлуатаційних дільниць РОВР у Волинській області.

Так, працівниками Прип’ятської ЕД було ліквідовано розмив берми берега р.Вижівка неподалік с.Глухи Ковельського району;

– прорив на Залухівській захисній дамбі №5 Самарівської громади;

– прорив на Щедрогірській захисній дамбі № 1;

– на огороджувальній дамбі біля с.Підгір’я Ковельського району Забродівської громади;

– здійснено розбирання заторів, які утворилися від побутового сміття та водяної рослинності на газових переходах р.Прип’ять та р.Вижівка;

– очищено від заторів і наносів мулу меліоративний канал ДК-3 на Кортеліській осушувальній системі протяжністю 200 м.п., який відводить води в обхід насосної станції;

– на Заболоттівській захисній дамбі №3 провели роботи з вкладання мішків з піщаною сумішшю у місцях промоїн;

– на Видраницькій о.с. відремонтовано гідротехнічну споруду РТК-100, яка була розмита паводковими водами.

Аварійні бригади Любешівської ЕД працювали на Гірківській о.с., Хоцунській та Люб’язівській о.с. з метою недопущення перетоків води через дамби та ліквідації бобрових нір.

Працювали аварійні бригади Камінь-Каширської ЕД на Бузаківській, Цирській, Полицькій осушувальних системах та по захисту від затоплення окремих територій м. Камінь-Каширський.

З початку зимового паводку 2022-2023 років на запобігання та ліквідацію підтоплення було використано 5200 шт. мішків, відремонтовано 2 електродвигуни потужністю 45 кВт, вартістю близько 55 тис. грн., використано 1100 л дизельного палива та 300 л бензину.

Матеріальну та фінансову допомогу для запобігання, ліквідації та зменшення підтоплення надала Волинська ОВА, а саме – 3500 шт. мішків. Самарівська ОТГ, Забродівська ОТГ, Ратнівська ТГ, Любешівська ОТГ, Камінь-Каширська РР та ОВА, запланували у лютому ц.р. виділити кошти на часткову оплату електроенергії, на земляні роботи з відновлення дамб та очистку каналів від наносів, придбання паливо-мастильних матеріалів та мішкотари.