У Гіркополонківському ліцеї Боратинської громади попри відсутність електропостачання освітній процес не припиняють. Його забезпечують за допомогою генератора, – розповів Суспільному директор школи Василь Мацялка.
З його слів, через перебої зі світлом у школі частково запровадили скорочені уроки. “Дистанційно проводити навчання недоцільно через перебої з електропостачанням, тому скоротили уроки, перерви, щоб дві зміни до 16:00 справилися”, – сказав керівник ліцею.
24 січня під час перших трьох уроків електрику увімкнули лише на декілька хвилин, хоча згідно з графіком обленерго відключення в цей час не мало бути.
Всього в ліцеї села Гірка Полонка навчається 552 учні, – говорить учителька Людмила Ковальчук. Коли немає світла, каже освітянка, складно проводити інтерактивний урок.
“Це приносить деякі складнощі в нашій роботі. На уроці потрібен аудіо супровід, але виходимо з положення: скидаю аудіо на телефон, шукаємо мобільний інтернет і, звичайно, книжка, дошка, крейда – незамінні помічники”, – каже вчителька.
Аби школярі та вчителі не мерзли, у котельні запускають електрогенератор.
Зі слів відповідального за газове господарство Василя Коробка, є світло чи немає, газові котли мають працювати, щоб у приміщенні школи було тепло.
“Потужності вистачає на насоси, щоб качали воду і на світло в котельні”, – зазначив Василь Коробко.
У приміщенні одного з класів – 19 градусів тепла, діти не мерзнуть, – розповіла учениця 8 класу Вікторія Васечко каже: в приміщенні 19 градусів тепла, не мерзне.
“Іноді важко проводити урок історії, бо вчителька не може показувати відео з цікавими моментами, тому доводиться читати книги, але це сумно”, – сказала школярка.
Їдальня у ліцеї працює. Режим роботи, розповіла кухарка Анна Войтович, підлаштували під графіки відключень електроенергії, тому працівникам доводиться приходити на роботу на півтори години раніше.
“Зараз приходимо на 4:30 ранку, а раніше приходили на 6:00, щоб встигнути щось приготувати, бо в шостій уже виключається світло. Стараємося вийти з того положення, яке є, головне, що діти не голодують”, – сказала працівниця.
Чотири амбулаторії, котрі є в Боратинській громаді, у випадку відсутності електропостачання продовжують працювати: прийом ведуть і медичну допомогу людям надають, – зазначила директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Чертюк.
“Пацієнти не вибирають коли хворіти, тому намагаємося підлаштуватися, щоб приймати пацієнтів у штатному режимі”, – додала медичка.
На Волині 24 січня збільшили тривалість перерв в електропостачанні. Це пов’язано з тим, що “Укренерго” виділило на добу 41 % від необхідних об’ємів електрики. Суспільне звернулося за коментарем до директора з техніки безпеки обленерго Володимира Перчука. З його слів, жодних коментарів з цього приводу у компанії не надають.