Луцька школярка Аліна Сичук та її батько Віктор, який працює викладачем в Малій академії наук, використовують для діагностики фрезерного верстата музику. Для перевірки використали відому пісню «Щедрик».
Про це розповіли в сюжеті Суспільного.
Винихідники кажуть, поки грає музика – можна виявити недоліки у роботі верстата:
“Ми звикли, що верстат має звучати рівненько, без додаткових звуків, хрипів. Коли ми увімкнули Щедрик, ми чуємо мелодію, але ми почули хрип, трішечки. Це якраз неполадка і треба подивитися і знайти її”, – розповіла школярка.
Батько та донька кажуть: важливо аби людина, яка слухає мелодію верстата, мала музичний слух. Це сприятиме правильній діагностиці у роботі установки.
Мелодію на верстаті винахідники вмикають майже щодня. Кажуть: якщо мелодія грає чисто – прилад справний. Розроблена ними програма підходить і до інших верстатів з числовим програмним управлінням.
За словами Віктора Сичука, за роки експлуатації функції верстата змінилися, застаріли. Через це його потрібно діагностувати. Вирішили робити це музикою. Власний винахід ще випробовують.
“Наша програма – це по суті рухи верстата при яких він видає звуки. Різні рухи, різні звуки”, – додає Віктор Сичук.
Батько та донька кажуть: важливо аби людина, яка слухає мелодію верстата, мала музичний слух. Це сприятиме правильній діагностиці у роботі установки.
Мелодію на верстаті винахідники вмикають майже щодня: якщо мелодія грає чисто – прилад справний. За словами винахідників, розроблена ними програма підходить і до інших верстатів з числовим програмним управлінням.