Уже наприкінці січня лучани зможуть отримати перші світлодіодні лампи за державною програмою. Замість п’яти старих ламп розжарювання можна отримати п’ять новеньких енергоощадних ламп, – пише ІА Конкурент.
Програма діє за ініціативи президента України Володимира Зеленського та за підтримки ЄС. Зокрема, Європейський Союз закупив для України 30 мільйонів лампочок. Ціль програми – замінити 50 мільйонів ламп в Україні, і таким чином зменшити навантаження на енергосистему країни, яка дуже постраждала від атак ворога.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
Кожен повнолітній українець може обміняти до п’яти старих ламп розжарювання на світлодіодні. Обмін проходитиме у відділеннях «Укрпошти» у два способи – з попереднім замовленням і без нього.
Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок «Дія», то вони гарантовано будуть очікувати людину у найближчій «Укрпошті» п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. До речі, 16 січня стартувало бета-тестування реєстрації в «Дії» на обмін лампочок.
Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за наявності вільних LED-ламп у відділенні «Укрпошти». З собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання в упаковці.
КОЛИ ЛАМПИ БУДУТЬ НА ВОЛИНІ
Зараз в Дії стартувало бета-тестування, і можна записатися для обміну ламп. До кінця січня на Волинь мають доставити лампи.
«Перші лампи ми маємо отримати на цьому тижні. У нас згідно з регламентом ідеться, що з 26 січня все має стартувати. Поки лампи ми не отримали, тому не хочемо наперед декларувати терміни, бо можливо, будуть затримки з постачанням. Як тільки вони зайдуть до нас на склад – тоді можна буде чітко озвучувати дати, коли ця програма запрацює у Волинській області», – пояснює очільник Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак.
За його словами, всі відділення «Укрпошти» в області – і стаціонарні, і пересувні – беруть участь у цій програмі. Програма планує покрити абсолютно всю область. На Волинь виділили 452 тисячі ламп. Буде шість етапів постачання.
Програма стартуватиме з Луцька, тому що тут проживає найбільше населення, і тут споживається найбільше електроенергії. А основна ціль проекту – зменшити навантаження на енергосистему.
Загалом 10 мільйонів українців зможуть замінити старі лампи на світлодіодні.
«Ми розраховуємо на порядність людей. Всі люди, які будуть звертатися, можуть зареєструватися через «Дію», і ми будемо ідентифікувати їх там, або ж прийдуть у відділення з паспортом. Тобто, одна людина може провести обмін тільки один раз. Максимум 5 ламп в одні руки. Двічі чи тричі прийти у відділення і обміняти лампи не вийде. Ми будемо це блокувати», – пояснює Іван Люсак.