Важливо Волинь Новини

«У 2023 році ми сподіваємось на конкретні кроки у питанні конфіскації заморожених активів рф» – народна депутатка України Ірина Констанкевич

Компенсація збитків, які росія завдала Україні – це питання, яке необхідно підіймати у стінах різних міжнародних інституцій вже зараз, навіть на етапі активних воєнних дій.

«З боку ПАРЄ зроблено низка кроків у вирішенні цього питання. Зокрема, у грудні відбулося засідання комітету, де розглянули правові аспекти щодо заарештованих та конфіскованих активів росії» – зазначила під час етеру на одному з телеканалів народна депутатка України та член української делегації у ПАРЄ Ірина Констанкевич.

12 грудня під час слухань у ПАРЄ заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра під час виклала пропозиції щодо правового механізму компенсації Україні шкоди, завданої російською агресією. По-перше, необхідно створити реєстр усіх об’єктів та збитків, які зазнала Україна, по-друге – акумулювати всі кошти у компенсаційному фонді. І, по-третє, створити комісію, яка буде розглядати заяви та позови щодо компенсації цих коштів. Йдеться про суму у 660 мільярдів доларів заморожених активів.

«За цей місяць ми сподіваємося почути від європейських колег на які конкретні кроки, з тих, що запропонувала Україна, вони вже налаштовані.»

Актуальні дебати щодо правових та правозахисних аспектів агресії Російської Федерації проти України, а також виступи прем’єр-міністра Ісландії та міністра закордонних справ Німеччини є одними з головних тем зимового пленарного засідання Парламентської асамблеї. Ради Європи (ПАРЄ), що відбудеться у Страсбурзі 23-27 січня 2023 року.

Захід, організований Комітетом ПАРЄ з юридичних питань і прав людини, став третім із серії слухань доповіді Дам’єна Котьє (Швейцарія, ALDE) про правові та правозахисні аспекти агресії Росії проти України.

Попередні слухання охоплювали пропозицію ПАРЄ щодо спеціального трибуналу для суду над російськими лідерами за злочин агресії та інших правових шляхів притягнення до відповідальності за військові злочини, злочини проти людяності та можливий геноцид.

Звіт пана Котьє має бути обговорений Асамблеєю на її пленарній сесії в січні 2023 року.

Асамблея також проведе дебати щодо четвертого саміту для оновленої, вдосконаленої та зміцненої Ради Європи. Саміт збере глав держав і урядів Організації в Рейк’явіку в травні.