Лукашенко планує провокації на кордоні з Україною. Так вважає білоруська правозахисниця, журналістка і громадська діячка Ольга Карач. За її словами, нині лукашенко переконує громадян, що Україна може напасти і все частіше заявляє про провокації. Це може стати приводом для вступу в війну.
Волинські захисники розповіли, чи чекають на українсько-білоруському кордоні непроханих «гостей», і що буде з тими, чия нога таки ступить на українську землю без запрошення, – йдеться у сюжеті 12 каналу.
«Почалося». З такими словами після ранкових вибухів 24 лютого прокинувся чи не кожен українець, і такі ж слова промовили днями військові, які стоять на українсько-білоруському кордоні. От тільки слово це означало не початок наступу, а старт навчань. За легендою, ворог намагався зайти на територію України колоною броньованої та автомобільної техніки.
«Знаходимося зараз на полігоні. Відпрацьовуємо спільні навчання з військовими, національною гвардією та нацполіцією по відбиттю нападу чи прориву диверсійних груп», – розповідає заступник командира роти поліції особливого призначення Олександр Кармаков.
До таких «непроханих гостей» українські військові готові чи не з перший місяців повномасштабної війни. Якщо ворожа техніка прорветься на територію України – відразу втрапить у мінно-вибухові загородження. Після них, кажуть сапери, техніка розлетиться на друзки.
«Я завжди казав, для мене це не служба, для мене це – робота. Якщо ти знаєш, як правильно робити свою роботу, і не будеш нічого боятися. За стільки років я у тому впевнився», – каже сапер «Чорний».
Після підривів у бій відразу вступлять артилерійські розрахунки протитанкових гармат МТ-12 «Рапіра».
«Ця гармата застосовується проти броньованої техніки, це в своєму виді є снайперською гвинтівкою серед гармат. Дуже гарна зброя, б’є дуже чітко і міцно», – каже командир гармати МТ-12 «Рапіра» «Амір».
Вслід за «Рапірами» волинські тероборонівці візьмуться знищувати ворогів мінометами.
«Це в нас міномет калібру 82 мм М-69А. Він, впринципі, використовується для того, щоб вражати живу силу, техніку противника на досить таки немалій відстані, як для такої зброї невеликого габарита», – зазначає головний сержант, командир міномета «Чорний».
І коли вцілілої техніки нападника не лишиться, за легендою, кількадесят вцілілих окупантів хаотично розосередилися по навколишній місцевості. Тоді – час контрдиверсійних підрозділів Волинської бригади тероборони та спецпідрозділів Національної поліції і Національної гвардії. Вони проводять зачистку, кількох непроханих «гостей» беруть у полон. Військові, які стоять на захисті українсько-білоруського кордону певнять: ворогу на Волинь не дістатись.
«Білоруси мають краще дружити з нами, як воювати. А в кращому випадку, хоча б не вмішуватись», – каже молодший сержант, командир міномета «Дідусь».
«Рекомендую вам сюди навіть не пхати носа. Сидіть собі там, будемо з вами товаришувати, хоча як це вже можливо називати товариством. Не пхайтеся сюди, просто сидіть в себе вдома», – застерігає артилерист «Перець».
«Ми їх в гості не чекаємо, але якщо вони вже тут з’являться, я думаю, ми їм дамо гідну відсіч. У нас є чим. В нас всі хлопці за Україну, за свої сім’ї. Ніхто не відступить назад ні кроку», – наголошує командир гармати МТ-12 «Рапіра» «Амір».
Усі бійці добре вмотивовані, і кожен знає, що робити у випадку вторгення. Тероборонівців добре озброїли, і запевняють – той, хто насмілиться ступити на нашу землю зі зброєю, про це неабияк пошкодує.