У Волинському національному університету імені Лесі Українки викладачі факультету історії, політології та національної безпеки презентували монографію про третій рівень освіти «Освіта, наука, дослідження, воєнний стан».
До авторського складу праці входять науковці Київщини, Полтавщини, Волині. Книгу видали в межах конференції «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції», яка присвячена розвитку науки, підготовці наукового-педагогічних кадрів і проводиться шість років поспіль. На заході були присутні викладачі та студенти Університету.
Мирослава Філіпович, за чиєю загальною редакцією видана монографія, зазначила, що проведення конференції цьогоріч було під питанням, проте вона все ж відбулася: «Ми вирішили показати, що ми незламні. Дякуючи Збройним силам України й українському народу ми видали цю монографію».
Декан факультету історії, політології та національної безпеки Ярослав Ярош наголосив на важливості конференції, особливо для студентів, оскільки молодь повинна думати про свої наукові перспективи. «На базі нашого факультету й Університету загалом відбувається багато конференцій, які дають змогу публікувати ваші наукові публікації та заявляти про себе у науковому середовищі», – сказав Ярослав Ярош і додав, що такий захід не має аналогів в Україні і завжди тішить складом учасників із різних куточків країни.
На презентації був присутній і ректор Анатолій Цьось. Він також звернув увагу на те, що дослідження та розвиток третього рівня науки – важливий аспект.
«Третій рівень освіти поєднує освітній і науковий складники. Це найменш розроблений рівень. Надзвичайно добре і правильно, що ви всі працюєте над поліпшенням програмно-нормативного та методичного забезпечення цього освітнього рівня. Дякую за проведення конференції, яка нещодавно відбулася. Багато людей із інших регіонів долучилися до цього заходу і очно, і дистанційно. Це говорить про актуальність цієї проблематики. Тому успіхів вам у подальшій роботі», – сказав Анатолій Цьось.
Під час презентації про свою частину роботи у підготовці монографії говорили Людимила Стрільчук, Ірина Томашевська та Галина Мелеончук.
Відділ інформаційної політики