У Луцьку є 45 котелень дві з яких працюють на твердому паливі, решта – на газі. Вони опалюють 759 багатоповерхівок. Цього сезону підпиємство «Луцьктепло» отримає 90 % від потреби газу
Про опалювальний сезон «Суспільне Луцьк» дізнавалося в керівника комунального підприємства «Луцьктепло» Івана Скорупського.
– Ми прогнозуємо і будемо робити все для того, щоби температура була нормативною. Для того, щоб забезпечити нормативну температуру, в нас є достатня кількість газу. Нормативна температура в помешканнях споживачів – це 18 градусів у внутрішній квартирі, кімнаті. І зовнішня кімната – це 20 градусів. Якщо температура навколишнього середовища буде нижчою, ніж в попередню зиму, то будемо виходити з того, що будемо намагатися забезпечити мінімум. Але вже як буде. Тому будемо робити, економити – для того, щоби провести зиму і забезпечити споживачів теплом, – повідомив керівник комунального підприємства «Луцьктепло».
Нормативна температура в помешканнях споживачів – це 18 градусів у внутрішній квартирі, кімнаті. І зовнішня кімната – це 20 градусів. Якщо температура навколишнього середовища буде нижчою, ніж в попередню зиму, то будемо виходити з того, що будемо намагатися забезпечити мінімум. Але вже як буде, – повідомив керівник комунального підприємства «Луцьктепло».
На сьогодні всі виробничі об’єкти підприємства готові до зими. Всі заходи, які запланували в міжсезоння, вони виконані. Є все для того, щоб розпочати сезон. Закупили газ, всі контракти на закупівлю тріски деревної, яку використовують для котла на біомасу. Є всі необхідні договори для того, щоб бути забезпеченими і електричною енергією, і водою, і всіма необхідними товарно-матеріальними цінностями.
– Газу довели менше на 10 %, ніж спожило підприємство впродовж минулого опалювального сезону. В цифрах це – мінус п’ять мільйонів кубометрів на сезон. Це суттєво, – каже Скорупський.
– Все буде залежати від температури навколишнього середовища ну і, відповідно, від ліквідації тих зовнішніх загроз, які можуть бути спрямовані на підрив саме опалювального сезону. То ми моделюємо різні ситуації. Звичайно, якщо не вистачатиме газу на опалення, то пріоритетом буде забезпечити опаленням, а не гарячою водою. Тому я не виключаю варіанти, що може бути змінений графік подачі гарячої води. Якщо зима буде не морознішою, ніж попередня, а буде дещо м’якшою, дещо теплішою, то газу має вистачити і в домівках лучан, у квартирах буде комфортна температура, – додав керівник комунпідприємства.